Hosté se sice v 10. minutě ujali vedení, domácí však stačili ještě do přestávky srovnat krok a během druhé dvacetiminutovky začali úřadovat.

Šest inkasovaných gólů, z toho tři během jediné minuty, zcela zmařily šumperské šance na dobrý výsledek a případný bodový zisk.

„Tohle byla naše nejhorší třetina v dosavadním průběhu soutěže. Hodně jsme faulovali a soupeř nás trestal z přesilovek,“ okomentoval ve zkratce rozhodující část zápasu vedoucí šumperského týmu Karel Navrátil.

Ve třetím dějství pak již hosté pouze doháněli vysoké manko, na zvrat ale značně okleštěné sestavě Mladých Drakům nezbyl dostatek sil.

Šumperk totiž dorazil do Třebíče jen se čtyřmi beky a na utkání navíc nedal dohromady ani tři kompletní útoky. Při desetiminutovém vyloučení obránce Petra Gewiese dokonce musel jednu chvíli točit pouze tři zadáky.

SK Horácká Slavia Třebíč – HK Mladí Draci Šumperk 7:4 (1:1, 6:0, 0:3)

Branky: 18. Vlašín (Krejčí, Vysloužil), 27. Paták (Peroutka, Belatka), 29. Vlašín (Horký, Weiss), 30. Kovalský (Paták, Vondráček), 30. Vlašín (Vysloužil), 34. Vondráček (Paták), 40. Kovalský (Vondráček, Belatka) – 10. Žálčík (Horváth), 50. Chytil, 51. Holinka (Horák), 59. Holinka (Hodulák). Vyloučení: 5:7, navíc Gewiese (Šumperk) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Pokorný – Kalina, Rampír. Diváci: 65.
Třebíč: Máj (41. Vejmelka) – Peroutka, Belatka, Krejčí, Pálka, Vyhnalík, Donutil – Paták, Kovalský, Vondráček – Vlašín, Vysloužil, Horký – Stromecký, Weiss, Outulný.
Šumperk: Hoffmann (30. Misiorz) – Navrátil, Hodulák, Gewiese, Řezáč – Holinka, Galuška, Langr – Horváth, Horák, Žálčík – Nevrlý, Chytil.