Oslabený celek domácích se hned během první třetiny dostal pod obrovský tlak soupeře, ale jeho náporu dokázal odolat.

Od druhé třetiny sice Šumperk vyrovnal hru, jenže celek Azetu šel nakonec do vedení, hosty však později poslala do kolen vlastní nekázeň.

Po zákroku na domácího obránce Pražáka, kterému protivník rozsekl obočí, vyfasovali havířovští dvě plus dvě minuty a Mladí Draci využili obě přesilovky k otočení výsledku.

„Znovu jsme postrádali řadu hráčů, ale kluci se dokázali semknout a zápas parádně odbojovali. Za stavu 2:1 nás hosté tlačili, nám se pak několikrát podařilo odjet do brejků. Nakonec to byl souboj až do závěrečných vteřin a jsme moc rádi, že jsme jej zvládli za tři body," prozradil krátce k nedělnímu utkání vedoucí juniorky Mladých Draků Šumperk Karel Navrátil.

HK Mladí Draci Šumperk – AZ Havířov 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky Šumperku: Prokopec, Langr.
Šumperk: Řoutil – Navrátil, Pražák, Vepřek, Hodulák – Kovář, Prokopec, Žálčík – Langr, Kobza, Galuška – Nedopil, Feledík, Stanislav.