„Věděli jsme, jakým způsobem Litomyšl doma hraje, že se soustředí na obranu a vyráží do brejků. Navíc mají opravdu kvalitní první lajnu, která jim dělá většinu bodů. Na tohle všechno jsme se připravovali, ale nevydrželi jsme hrát trpělivě celý zápas,“ prozradil Deníku po nedělní prohře Petr Rutar, kouč šumperské juniorky.

Hosté se sice jako první ujali vedení zásluhou Marka Keslera a svůj těsný náskok hájili až do závěru druhého dějství, kdy soupeř srovnal krok. Poté ale Šumperk vůbec nezvládl třetí třetinu.

Na vedoucí trefu domácích sice ještě stačil odpovědět vyrovnáním Jan Kučera, následně však Mladí Draci inkasovali třikrát za sebou a bylo po nadějích.

„Protivník nás vytrestal v přesilovkách, dva góly jsme dostali při hře pět na tři. Dnes bohužel náš výkon neměl parametry této soutěže. Protivník zvládl utkání perfektně takticky, my jsme naopak udělali snad osm úplně hloupých faulů, které vyplynuly z určité nesoustředěnosti, takto prostě hrát nemůžeme,“ nešetřil kritikou lodivod Mladých Draků Petr Rutar.

Do konce kalendářního roku 2019 čekají na šumperské juniory hned tři domácí zápasy, když se střetnou se Vsetínem, Porubou a Přerovem. K tomu je čeká ještě dohrávka odloženého zápasu v Havířově.

HC Litomyšl – HK Mladí Draci Šumperk 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 38. Novotný (Lichtag), 41. Jakubec (Bláha), 46. Fila, 52. Lipenský (Sajdl), 60. Jakubec (Kraus) – 11. Kesler (Šembera), 45. Kučera (Holub).

Šumperk: Kašpar – Štrbík, Holub, Blaháček, Cekr – Poledna, Kučera, Štefanišin, Horký, Haluza, Scheuter, Drlík, Habrman, Vogel, Šembera, Jurča, Kesler. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.