A zatímco na ledě tohoto soupeře se loňskému účastníkovi WSM ligy vůbec nedaří, kdy oba své duely této sezóny na Valašsku prohrál, doma pokaždé uštědřil Bobrům debakl a v součtu jim před vlastními diváky nasázel dohromady šestnáct gólů.

Za drtivým vítězstvím v rámci 36. kola nakročili Draci již během první třetiny, paradoxně ale v této části nebyli lepším mužstvem, hostům však uštědřili dokonalou lekci z efektivity.

Herně totiž úvodní dvacetiminutovka jednoznačně patřila hráčům Valašského Meziříčí, kteří měli řadu šancí, když dobře bruslili a svým pohybem dokázali Šumperk zatlačit až před jeho bránu. Hned v úvodu si navíc díky aktivitě vykoledovali přesilovku.

Domácí se pak pořádně dostali před Lukáše Plška prakticky jen třikrát, ale pokaždé z toho byl gól. Nejprve překvapil zkušeného gólmana Radek Fischer a načal tak bohatý účet tohoto zápasu.

Později oslavil svůj návrat do základní sestavy Lukáš Králík, a když těsně před přestávkou přidal bývalý hokejista Olomouce či Třebíče v přesilovce svou druhou trefu večera, musel být gólman hostů, který si jinak prakticky nesáhl na puk, zralý na ručník.

Do druhé třetiny tak raději přepustil své místo mezi tyčemi Janu Čápovi, jenž ale držel naděje hostů pouze do poloviny utkání.

Ve 27. minutě ještě vykřesal pro Bobry jiskru naděje snížením na 3:1 kanonýr Josef Fojtík, zbytek prostředního dějství ale střelecky patřil opět Drakům.

Podruhé v duelu se trefil Radek Fischer, o chvíli později rozšířil své konto nejlepší šumperský střelec Daniel Vachutka, aby poté ve 37. minutě Lukáš Králík dovršil svůj hattrick a na 7:1 těsně před odchodem do kabin zvyšoval Vladimír Cink.

Třetí třetina se tak již dohrávala pouze z povinnosti, když o majiteli třech bodů bylo definitivně rozhodnuto, rozjetý Šumperk ale pokračoval v kanonádě.

Své příspěvky do statistik přidali i obránci Drtil a Sedlák. V 58. minutě zmírnil utrpení Bobrů snížením na 9:2 Martin Kývala, poslední slovo však patřilo Drakům.

Dvanáct vteřin před vypršením šedesáté minuty využil přesilovku pět na tři Michal Vymazal a zaokrouhlil tím výsledek do dvouciferné podoby.

Tento víkend mají šumperští hokejisté volno, když další utkání 2. ligy skupiny východ je čeká až ve středu 1. února a znovu na domácím ledě, na kterém ve šlágru kola přivítají lídra tabulky, celek VHK ROBE Vsetín.

Draci Šumperk – HC Bobři Valašské Meziříčí 10:2 (3:0, 4:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Fischer, 15. Králík (Ďurkáč, Novosad), 19. Králík (Sedláček, Řezáč), 31. Fischer (Sedlák, Hroch), 33. Vachutka (Sedlák, Vymazal), 37. Králík (Drtil, Novosad), 40. Cink (Hroch, Fischer), 45. Drtil (Hroch, Fischer), 46. Sedlák (Matějka, Vachutka), 60. Vymazal (Matějka, Sedlák) – 27. Fojtík (Brunec), 58. Kývala (Brunec). Rozhodčí: Honza – Musil, Komínek. Vyloučení: 3:8, navíc Fišera (Šumperk) 10 minut osobní trest a 5 minut plus do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 530.

Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Fišera, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Cink, Hroch, Fischer – Ostřanský, Langr. Trenér: Aleš Flašar.

Valašské Meziříčí: Plšek (21. Čáp) – Martin Varga, Mikel, Vrba, Báchor, Žabčík, Baroš, Pernický – Fojtík, Kývala, Hladiš – Dalajka, Pořický, D. Varga – Brunec, Dvořák, Miroslav Varga – Hlaváč, Studený, Andris. Trenér: Roman Čechmánek.