Za dva uplynulé zápasy jste bez přehánění asi stokrát vystřelili na branku, ale padly z toho dohromady jen dva góly. Jak to, že se vám tolik nedaří v koncovce?
Asi jsme trošku v křeči. Hodně chceme, do šancí se dostáváme. Ale když už tu vyloženou příležitost máme, tak ji neproměníme. Nevím proč, asi máme svázané ruce, jinak si to nedovedu vysvětlit. Přitom není důvod ke svázaným rukám. Prostě nás provází křeč v zakončení a nedáváme góly.

Nemůže být na vině i přehrávání některých situací?
Netuším, kdybych věděl, v čem je problém, tak těch branek nastřílíme víc. Střeleckých příležitostí se nám naskytuje dost, jen je zkrátka musíme využívat.

Po prohře v Písku Draci nezvládli ani domácí zápas s Orlovou. Je nyní v kabině cítit nepohoda a špatná nálada?
Myslím že ani ne. Řekli jsme si toho teď docela hodně, protože utkání s Orlovou pro nás dopadlo otřesně. Ale hlavy určitě věšet nebudeme, i když nás taková prohra pořádně mrzí. Nedá se nic dělat, musíme jít dál a další zápas vyhrát.

Už po druhé třetině vedla Orlová v Šumperku 2:0. Jaký měl trenér Zavadil k mužstvu o přestávce proslov?
Pochopitelně bylo v šatně hodně dusno, kouč nám toho řekl hodně. Hlavně jsme si řekli, že nechceme inkasovat. A pár okamžiků po začátku třetí třetiny dostaneme třetí gól, takže plán nevyšel. Inkasované branky pramenily z naší nepozornosti a nekázně. Něco takového se už příště nesmí opakovat.

Mohlo hrát roli i to, že proti vám hosté neměli jako poslední tým soutěže co ztratit a zároveň cítili na ledě lídra silnou motivaci?
Možná ano, ale to nedělá celý zápas. My jsme si měli utkání pohlídat a vyhrát, i kdyby třeba jen těsně 1:0. Jenže všechno se otočili proti nám a byli jsme celou dobu v křeči.