Takřka nikdo si nepřipouštěl, že by měli Draci proti Mostu klopýtnout, natož nezískat ani bod. Zápas, který je mohl výrazně nasměrovat k záchraně, však zcela nezvládli a od barážové příčky nyní šumperské hráče dělí jediný bod.

Aleši, jednoduchá otázka na úvod, proč Draci prohráli s Mostem?
Nikdo to rozhodně nečekal, ale zkrátka jsme byli horší. Určitě jsme nic nepodcenili, sám si tento výsledek nedokážu vysvětlit. Navíc po předchozích dvou výborných zápasech jsme měli našlápnuto, hráli jsme dobrý hokej, jenže proti Mostu nám nešlo vůbec nic…

Připouštěl si tým vůbec před tímto duelem, že by se prohrálo? Severočeši v tabulce mají značnou bodovou ztrátu, navíc přijeli s vizitkou patnácti porážek v řadě a pět gólů na ledě soupeře v letošní sezoně dali jen jednou.
Porážku jsme si opravdu vůbec nepřipouštěli, každý čekal výhru. Situace v tabulce je nesmírně vyrovnaná a věřili jsme, že doma proti Mostu uspějeme, o to víc nechápu, proč jsme zahráli takto špatně.

Přesto za nepříznivého stavu 0:3 se Drakům podařilo během necelých pěti minut ve třetí třetině vyrovnat na 3:3, tým byl najednou nastartovaný na obrat, ale záhy jste inkasovali na 3:4 a tento těsný výsledek pak soupeř ještě zpečetil pátou trefou při power play.
Tady jsme měli obrovskou možnost zápas zlomit v náš prospěch, najednou jsme měli psychicky navrch. Za nerozhodného stavu jsme tam měli i dvě šance. Jednu jsem měl já, bohužel jsem v dobré pozici trefil jen brusle Marka Haase, jinak z toho byl asi gól. Jenže pak si mě protihráč prohodil u modré čáry, hosté jeli dva na jednoho a dali na 3:4, tohle nás dostalo do kolen. Přesto tady se zápas nelámal, první dvě třetiny byly z naší strany opravdu tragické…

Co vám říkal trenér po zápase v kabině?
Měl k tomu svoje, ale to bych raději nechal v kabině. Co k tomu říct, zápas jsme zkrátka měli vyhrát.

Jaká byla nálada mezi hráči? Řekli jste si mezi sebou něco po takové blamáži?
V sobotu byli všichni zklamaní, že nikdo nic neříkal. Každý věděl, že jsme to pokazili a strašně si tím zkomplikovali svou situaci v tabulce. Úplně jsme tak zazdili body, které jsme vydřeli v Ústí.

Před sezonou měl Šumperk ambice na postup do play off, nyní se však nad Draky vznáší reálná hrozba účasti v baráži o udržení. Dokážete si představit, že k tomu opravdu dojde?
Na rovinu nedokážu, pošilhávali jsme po play off, chtěli jsme poprvé pro Šumperk vybojovat vyřazovací boje, jenže jsme zase pokazili leden, hlavně doma jsme prohráli několik důležitých zápasů. Současné situaci ale nemůžeme podlehnout, musíme zkrátka makat na doraz, abychom se sestupovým starostem vyhnuli. Z vlastních zkušeností víme, jak je baráž zrádná, tam se může stát cokoliv. Týmy ze druhé ligy budou nahecované a do zápasů půjdou s obrovským sebevědomím.

Každopádně Draky čeká ještě těžký úkol. Ve zbývajících zápasech se zřejmě budou muset obejít bez hráčů na střídavé starty, k tomu nemá Šumperk příliš široký kádr, k dispozici nyní máte například pouze šestici obránců.
Bohužel taková je realita a my se s tím musíme poprat.

Co bude ve zbytku soutěže rozhodovat? Jak se tedy vyhnout baráži?
Tak v první řadě musíme bezpodmínečně zabodovat ve středu na ledě Kadaně, klíčový zápas pak vidím v domácím souboji s Berounem.