Extraligou ostřílený útočník, jenž hrával naši nejvyšší soutěž za Pardubice, Znojmo, Plzeň či Vítkovice, i ve svých jednačtyřiceti letech na ledě udivuje perfektním bruslením a neuvěřitelnou bojovností, která musí být příkladem všem jeho mladším kolegům.

Jako kapitána Draků vás zvolili spoluhráči nebo to bylo rozhodnutí trenérů?
Byla to volba hráčů, hlasování, dali jsme lístečky se jmény a vyšlo to na mě, asi proto, že jsem nejstarší (smích). Už předtím se mě ptal trenér Radek Kučera, jestli bych to vzal, moc jsem sice nechtěl, ale když jsem dostal důvěru i od kluků z kabiny, tak jsem roli kapitána nakonec přijal, je to pro mě čest.

Změní kapitánské céčko nějak výrazně vaše úkoly v kabině a na ledě?
V minulých sezónách jsem byl zástupce, což je skoro to stejné. Teď se musím ale více starat také o kluky jak o sebe (úsměv).

Co říkáte na letošní změny v šumperské sestavě?
Někteří hráči odešli, jiní přišli, tak to chodí v každém mužstvu. I když je pravdou, že v Šumperku proběhl opravdu velký zásah do týmu, ale i tak tady máme dobré hráče. Musíme se dát dohromady a věřím, že v soutěži nám to bude klapat.

Jak se vám jeví omlazený kádr Draků? Budou týmu chybět zkušenosti hokejistů, co odešli, nebo naopak nově příchozí mladíci vnesou do hry potřebnou dravost a nadšení se předvést?
Zkušenost i dravost jsou určitě důležité dohromady a mužstvo je potřeba podle toho namíchat. Jména, která odešla, určitě budou chybět, ale stále tady máme starší hokejisty i ty mladé. V přípravě se hodně hráčů protočilo, vybrala se sestava, se kterou teď budeme hrát. Noví kluci se však jeví dobře. Začátek přípravy sice byl špatný, ale myslím si, že naše výkony jdou postupně nahoru. (rozhovor vznikl ještě před začátkem mistrovské sezony).

Letošní 1. liga bude hodně atraktivní. Sestoupila do ní Slavia Praha, postoupil Přerov, což pro Draky znamená další regionální derby. Jak se těšíte?
Všichni už se na soutěž těšíme, protože srpen je pro hokejisty tím nejhorším měsícem, pořád jenom dřete. Hrajete přípravná utkání v plné zátěži, teď už jsme naštěstí ve fázi, kdy se pilují přesilovky a jednotlivé herní situace. Určitě se v 1. lize těšíme především na derby. Týmy z Moravy jako Havířov, Přerov nebo Prostějov navíc nalákají plno fanoušků.

Konkrétně pro vás asi bude hodně pikantní souboj s Přerovem odkud pocházíte a kde bydlíte, váš syn poté hraje v barvách Zubrů za mladší dorost.
Mám tam spoustu kamarádů a známých, většinu kluků z Přerova znám, ale ve vzájemných zápasech bude muset jít všechno stranou. Kamarádi jsme mimo mantinely, na ledě budeme soupeři a nic si nedarujeme. Třeba já už jsem to během přípravného utkání v Přerově od některých schytal, ale na konci je zase všechno dobrý (úsměv).

Koho považujete za hlavní favority letošní 1. ligy?
Špatná asi nebude Slavia. Mezi favority řadím Jihlavu, Kladno, ale v první řadě České Budějovice, které hodně posílily. Ale jsou to také jenom lidé a nic zadarmo jim rozhodně ve vzájemných zápasech nedáme. Nesmíme být pos…í, hrát se dá i s těmito mančafty. Pro nás však bude hlavní úkol bodovat s týmy ze spodku tabulky a pokud se povede sebrat nějaké body i favoritům, bude to pro nás jenom dobře.

Salith Šumperk 2015/16

Brankáři
33 Čeněk Novák (1995)
92 Daniel Zelenka (1992)

Obránci
53 Tomáš Drtil (1990)
20 Tomáš Prokop (1994)
44 Petr Gewiese (1993)
55 Jakub Slavík (1993)
15 Matěj Bažant (1996)
78 Tomáš Sedlák (1983) „A"
22 Jan Látal (1990)

Útočníci
17 Marek Haas (1988) „A"
71 Daniel Vrdlovec (1989)
40 Karel Plášek (1973) „C"
28 Daniel Hroch (1995)
7 Tomáš Brunec (1988)
66 Jan Milfait (1991)
91 Aleš Půlpán(1992)
23 Daniel Vachutka (1993)
88 Milan Ostřanský (1994)
25 Eduard Šimun (1994)
69 Jiří Půhoný (1992)
12 Tomáš Fořt (1992)
56 Daniel Voženílek (1996)

Trenér: Radek Kučera
Asistent trenéra: Libor Pivko
Vedoucí mužstva: Jaroslav Svoboda
Kustod: David Benedikt
Masér: Jaroslav Hradil

Přišli: Novák, Půlpán, Milfait (všichni Havlíčkův Brod), Bažant, Látal, Šimun, Půhoný, Voženílek (všichni Pardubice), Hroch (Karlovy Vary, MHL), Ostřanský (Olomouc), Fořt (Zlín)

Odešli: Holík (Zlín), Žálčík (České Budějovice), Moskal (Prostějov), Staněk, Bail, Svoboda (všichni Havířov), Berger (Litoměřice), Velecký (Essen, Německo), Novotný, Popelka (oba Přerov), Koutský (Pardubice)