Šumperský odchovanec pak nebyl daleko od toho, aby prožil dokonce čtyřgólový večer, jenže ve druhé třetině neproměnil trestné střílení, již své čtvrté v řadě nařízené během hry. V neoficiálním zápase přesto Žálčík chvíli figuroval coby autor čtyř branek (tedy ještě během pozápasového rozhovoru s novináři).

Čtyři góly v zápase je slušný počin, jak jste spokojen s tímto svým výkonem?
Asi to nebudou čtyři, ale jenom tři. Ten první byl Popela (Michal Popelka – pozn. aut.), já měl při úvodní akci jenom nahrávku. Já jsem to ani pořádně neviděl, ale potom mi někdo řekl, že Michal tečoval.

Vzpomenete si tedy, kdy se vám naposledy podařilo třikrát skórovat v jediném utkání?
Naposledy snad někdy v juniorce, jinak mezi muži to asi bylo poprvé, zatím vždycky jsem dal mezi dospělými tak maximálně dva.

Těch gólů, ale mohlo být víc. Ze zápasu s Českými Budějovicemi máte na kontě další neproměněné trestné střílení. Nejsou pro vás nájezdy už takovou malou noční můrou?
(smích) Já už je nechci jezdit. Co k tomu říct, Dneska jsem chtěl udělat to, co mi dřív většinou vycházelo, chtěl jsem mířit nad lapačku, ale netrefil jsem bránu…

A co třeba nájezdy během tréninku, tam se vám daří?
No, jak kdy. Ale asi bych je měl víc trénovat (úsměv).

Zápas proti Budějovicím byl pro Draky nadmíru důležitý. Beroun v sobotu vyhrál a v případě šumperského neúspěchu se mohl s vámi bodově srovnat. Měl tým v hlavách tuto variantu?
Určitě nás to napadlo, ale co si budeme, pro nás je teď důležitý každý zápas, každý je pro nás takové malé play off. Můžeme být rádi, že se nám podařilo uchovat si od barážové příčky tříbodový odstup.

Co rozhodlo o vašem úspěchu nad Českými Budějovicemi?
Dobře jsme začali první třetinu, soupeř do nás moc nechodil, dávali jsme si krátké přihrávky, snažili jsme se hrát dopředu a napadaly nám tam góly. Teď nás čeká zápas v Ústí, kde musíme zkusit urvat nějaký bodík a pak bezpodmínečně vyhrát za tři doma s Mostem.

Proti Motoru se vám mimořádně zadařilo, i přestože vás trenér tentokrát zařadil do formace s mladíky Popelkou a Cinkem, když jinak celou sezonu hrajete po boku zkušených Moskala se Staňkem. Jak se vám hrálo?
Trenér to prostě takto zkusil a vyšlo to, dobrý. Tentokrát jsem hrál na centru a tudíž jsem měl možná trochu víc prostoru.

Po první třetině vedl Šumperk již 4:0. Co jste si říkali v kabině za tohoto stavu?
Je to velký náskok, ale někdy může být jasné vedení dost ošemetné. Soupeři může vyjít jedna přesilovka, pak dá další gól a rázem je ze zápasu zase drama. Myslím si, že dnes jsme se definitivně uklidnili až za stavu 5:0, to byl zlomový moment.

Co vám říkali spoluhráči v kabině po utkání, v němž jste dal tři góly?
Pogratulovali mi.

I Tomáš Sedlák, který vede kanadské bodování Draků?
(smích) Ten mi ještě nic neřekl.