Díky tomuto výkonu je nyní šumperský odchovanec, který si v minulosti krátce zahrál extraligu za Zlín, se čtyřmi góly nejlepším střelcem Salithu v právě probíhajícím play off.

Tři góly a jedna nahrávka pro vás budou znamenat asi hodně velký příspěvek do hráčské kasičky?
(úsměv) Určitě tam bude nějaká svačinka pro kluky, zaslouží si to. Všechny akce mi pěkně připravili až před prázdnou branku.

Jaký je to pocit, dát hattrick v důležitém semifinálovém utkání, navíc během jediné třetiny?
Je to pěkné, ale nezáleží na tom, kdy ty góly dává. Nejdůležitější je, že vyhráváme a také tentokrát jsme to zvládli. Teď budeme chtít tento úspěch potvrdit venku, abychom postoupili do finále.

Klíčovým faktorem pro pondělní úspěch s Novým Jičínem byla asi první branka, která padla až ve 24. minutě z hole Tomáše Sedláka.
Ano. Spadla z nás nervozita a začali jsme hrát uvolněněji.

Co vám probíhalo v hlavách po první třetině, která skončila bezbrankovým skóre? Hosté dobře bránili a bylo těžké se proti nim prosadit.
Několik šancí tam bylo na obou stranách, takže jsme byli hlavně rádi, že jsme nedostali gól, i když se nám žádný nepodařilo vstřelit. Rozhodně jsme nebrali stav 0:0 jakou nějakou katastrofu.

Nakonec Šumperk vyhrál jednoznačně 8:1. Přesto však asi nepojedete na odvetu do Nového Jičína s přehnaným sebevědomím…
Tak to ne. Soupeř už u nás potvrdil, že umí dobře zahrát a dokáže si vytvořit šance. Teď musíme naopak my vycházet z dobře zajištěné obrany, pokusit se v úvodu držet nulu, tak uvidíme, jak to dopadne.

Je pro vás Nový Jičín nejpřijatelnějším soupeřem pro semifinále?
Jestli chceme dojít až do finále, tak musíme porazit jakéhokoliv soupeře, proto příliš neřešíme, koho dostaneme.