„Dneska ráno jsem přijel. Měl jsem možnost se trošku vyspat na hotelu, ale únava na mě teď jde. Trošku se projedu na ledě, pomůže mi to a zítra to bude jen lepší," popsal Kindl své rozpoložení po návratu ze zámoří, kde mu skončila sezona před deseti dny po porážce s Bostonem.

Jakub Kindl z Detroitu (vpravo) si vyřizuje účty s Davem Bollandem z Chicaga.Trápilo jej pak chvílí nachlazení. „Tři dny od úterka do čtvrtka jsem měl trošku teplotu, cítím se už líp. Spadlo to tam na celý tým," připojil sedmadvacetiletý bek. Počítá, že se vypořádá i s aklimatizací. „Do prvního zápasu jsou tři dny, ale jsou to tři tréninky a času je docela dost."

Zatím odehrál v národním týmu jen devět zápasů a na velký turnaj je natěšený. „Měl jsem strašný zájem, olympiáda mi unikla a ještě jsem neměl možnost reprezentovat, protože jsme vždycky chodili daleko v play off. Neváhal jsem a hned jsem souhlasil, že bych přijel," doplnil Kindl.

Byl už v přípravě na mistrovství světa v roce 2012, dostal se i do nominace, ale z turnaje ve Švédsku a Finsku se vzápětí omluvil, protože v plánech Aloise Hadamczika nefiguroval v základní sestavě. Premiéru tak zažije letos a nervózní prý nebude.

Jakub Kindl.„Bude taková v dobrém slova smyslu. Těším se, nehrál jsem hokej týden. Reprezentovat Českou republiku, to také není každý den. Těším se, parta je tady super a je to jen na nás," navázal rodák ze Šumperku, který za pět sezon v NHL sehrál 213 zápasů a nasbíral 49 bodů za devět gólů a 40 asistencí. V 18 duelech play off přidal branku a čtyři přihrávky.

Kindl byl v roce 2005 draftován v prvním kole jako celkově 19. v pořadí a o šanci v NHL dlouho bojoval na farmě. „Vykousl jsem si to. Po prvním kole draftu bylo velké očekávání, ale samozřejmě mi trvalo nějaký pátek, než jsem se tam prokousal," uvedl Kindl.

V Detroitu byla vždy velká konkurence. „Není náhoda, že se Detroit jako jediný klub dostal 23 let po sobě do play off. Už to tam není tak nabité, jak to bývávalo dřív, když v NHL nebyl platový strop a všichni chtěli hrát v Detroitu. Teď je liga tak vyrovnaná, že může vyhrát kdokoliv," doplnil Kindl, který si mohl jako součást týmu vychutnat oslavy Stanleyova poháru v roce 2008, ale na ledě se na jeho zisku nepodílel.

Kindl má za sebou bodově nejvydařenější sezonu v kariéře. V 66 zápasech základní části nasbíral 19 bodů za dva góly a 17 asistencí, ve čtyřech duelech play off nebodoval. „Člověk by neměl být nikdy spokojený, protože jsou vždycky věci, na kterých se dá pracovat," zhodnotil svou formu.

Na velký úspěch v kariéře zatím čeká a rád by se o něj pokusil v Minsku. „Samozřejmě každý by chtěl vyhrát zlato, ale hokej je tak těžký, že to nebude jednoduché. Je to vyrovnané, strašně těžké a bude záležet na momentální formě. Když potáhneme všichni za jeden provaz, tak kvalita týmu tady je. Zase bude záležet hlavně na jednom zápase ve čtvrtfinále," prohlásil Kindl.

Velkým zážitkem pro něj bude působení v jednom týmu s Jaromírem Jágrem. „Hrál jsem pár zápasů proti němu, ale nikdy jsem neměl možnost, abych oblékl stejné triko jako on a hrál ve stejném týmu. Těším se, je to velká osobnost, která by mohla stmelit mužstvo a mohlo by to klapat," věří Kindl.

Těšil se také na Jiřího Hudlera, s kterým působil v Detroitu i na farmě v Grand Rapids. „Sedíme vedle sebe v kabině, takže jsme si hned vyprávěli, jak to teď vypadalo v Detroitu, a on říkal o Calgary," dodal Kindl.