Talent českého hokeje z líhně Mladých Draků se dostal do základní sestavy Detroitu Red Wings po zranění obránce Briana Rafalskiho.

Premiéru v soutěži si Kindl odbyl již ve čtvrtek v noci, když naskočil za Rudá křídla do duelu s Edmontonem, který ale nakonec vyhrál poměrem 4:1 kanadský tým Olejářů.

Český obránce nastoupil v detroitském dresu s číslem 46 také v sobotním střetnutí proti New Jersey Devils. Na ledě strávil necelých dvanáct minut, do statistik se nezapsal.

Střetnutí pak za nerozhodného stavu 3:3 dospělo až k samostatným nájezdům, v nichž zařídil ve čtvrté sérii parádním blafákem výhru Devils Patrik Eliáš.

Po dlouhých šesti letech a deseti měsících se tak hokejisté New Jersey dočkali dvoubodového zisku z duelu proti Detroitu, když naposledy se jim to povedlo 28. ledna 2003.

Bilance Jakuba Kindla v NHL zatím čítá dva odehrané zápasy.

Až doposud český zadák nastupoval na farmě Detroitu v Grand Rapids, kde si v 19 zápasech připsal dvanáct bodů za jeden gól a jedenáct asistencí.

Své statistiky v Quebecké hokejové lize juniorů si v minulém týdnu rozšířil mladší bratr Jakuba Kindla Denis, který i nadále zůstává na osmém místě v produktivitě více jak stovky nováčků soutěže.

Útočník celku Gatineau Olympiques si naposledy připsal dva body za gól a přihrávku a v současnosti má na kontě z jednatřiceti odehraných zápasů jednadvacet bodů za devět branek a dvanáct přihrávek.