Kapitán českých hokejistů z posledního světového šampionátu hráčů do dvaceti let dohrává sezonu na farmě Detroitu v týmu Grand Rapids Griffins, jenž momentálně bojuje ve vyřazovacích bojích Americké hokejové ligy (AHL) proti mužstvu Manitoby. Zatím hodně vyrovnaná série hraná na čtyři vítězství se lépe vyvíjí pro Kindlův celek, který po pátém duelu vedl 3:2 na zápasy, když dva ze tří posledních duelů muselo rozhodnout teprve prodloužení.

Ve třetím střetnutí vyhráli Griffins v nastavení 2:1, následně ale podlehli 1:4. Páté klání však znovu získali během overtimu, tentokrát poměrem 4:3. Jakub Kindl zatím nastoupil ve všech dosavadních pěti zápasech s bilancí dvou přihrávek a jednoho plusového bodu. Šumperský rodák začal letošní ročník znovu v Ontárijské hokejové lize juniorů poté, co se neprosadil do prvního mužstva NHL Detroit Red Wings, když opět oblékl dres Kitcheneru Rangers.

Se svým celkem v soutěži dokráčel po vyřazení Sarnie Sting až do semifinále konference, kde však Jezdci vypadli v sérii proti Plymouthu Whalers. Bývalý Drak tak stejně jako loni dostal šanci dohrát letošní sezonu na farmě Detroitu.