V Šumperku řadu let trénujete mládež, tento zápas byl pro vás vlastně premiérou mezi muži. Jak ji hodnotíte?
Soupeře jsme po všech stránkách přehráli. Především jsme dobře bruslili. Bylo vidět, že mužstvo je dobře poskládané a má natrénováno. Hodně nám ale pomohly i šťastné góly.

Je vůbec něco, co hráčům po takovém zápasu vytknout?
Z mého pohledu by mohli hráči více střílet a být trochu agresivnější, určitě má tento tým ještě na víc. Ale těžko se to hodnotí, soupeř nepodal optimální výkon a také proto jsme jednoznačně vyhráli.

Opava má však stabilizovaný kádr, který hraje již tři roky pohromadě v podstatně ve stejném složení. Tak výrazný výsledek se zřejmě asi nečekal?
Tohle bych opravdu nechtěl hodnotit. Byl jsem na střídačce Draků jen na záskok a hráče soupeře neznám. Těžko mohu soudit jaký má nebo nemá Opava mančaft.

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte na pár dní k mužskému týmu Šumperku?
S Radkem Kučerou jsem to řešili před třemi týdny, kdy již věděl, že bude kvůli pracovním povinnostem v Praze. Domluvili jsme se, že během jeho nepřítomnosti mužstvo povedu v zápase i na trénincích.

Asi jste neměl moc problémů s týmem pracovat. Řadu hráčů znáte z mládežnických kategorií.
Určitě ne, všechno bylo bez problémů. I kluci mi v mé roli hodně pomohli. Na střídačce to žilo, bylo vidět, že chtějí hrát a vyhrát.

Dal vám hlavní trenér Radek Kučera před zápasem nějaké taktické pokyny?
To ne (úsměv). Radek jen složil sestavu a pouze jsme se domluvili, že od začátku zkusíme hrát na čtyři formace, když doposud Šumperk nastupoval se třemi lajnami.