V úvodním druholigovém kole zapsal ve středu dvě nahrávky proti Žďáru, o víkendu pak díky jeho hattricku Draci zlomili překvapivě houževnatý celek z Moravských Budějovic, se kterým nakonec Šumperk vydřel výhru 4:3.

Moravské Budějovice v minulém kole vyfasovaly desítku. Čekali jste, že budou tentokrát Žihadla až takto píchat?

Popravdě jsme to moc nečekali, ale musím říct, že proti nám hráli velice dobře. Měli jsme pomalejší začátek, trochu jsme byli nervózní z prvního domácího utkání. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale opravdu klobouk dolů před soupeřem, jak poskládali mužstvo, mají plno mladých kluků, potrápili nás.

Šumperk se však mohl spolehnout na váš gólový příspěvek. Sobotní utkání se vám hodně povedlo, hattrick, co na to říkáte?

Dopolední rozbruslení bylo hrozný, tak jsem si říkal, že zápas byl mohl být dobrý a nakonec to tak bylo (úsměv). Od druhé třetiny nám tam napadaly góly. Naší lajně se zatím daří, stejně jako celému mužstvu, takže snad v tom budeme pokračovat.

Zatím tedy plníte očekávání, které do vás klub i fanoušci vkládají, produktivitu, minule dvě asistence, dnes tři trefy. Bodově se vám dařilo i v přípravě.

Ve Žďáru jsem měl tři nahrávky, ale jednu mi nenapsali (smích). Do Šumperku jsem odcházel s tím, že budu bodovat, zatím jsem spokojený. Mám hlavně radost, že po dvou zápasech máme šest bodů, což je nejdůležitější.

Nemrzí trochu, že na ledě po hattricku nepřistála žádná čepice?

Ani jsem si moc neuvědomoval, že by mělo něco přiletět na led. Hlavně jsem byl rád za ten gól, který nakonec rozhodl celý zápas.

Po zápase jste musel spoluhráčům hodně děkovat. Všechny tři akce vám připravili vždy přesně na hokejku.

To je pravda, kluci hráli výborně, zatím nám to v lajně sedí. Musím jim poděkovat, že mi góly takto nachystali, já jsem akorát slízl smetanu. Příště jim to doufám na ledě vrátím, tak by to mělo fungovat.

Vzpomenete si na předchozí hattrick?

Naposledy jsem dal tři góly během minulé sezóny v Havlíčkově Brodě. Bylo by super, takto pokračovat, ale hlavní je, abychom vyhrávali.