Draci tentokrát před svými fanoušky nenavázali na povedené vystoupení ze Sokolova a znovu se vrátili na poslední místo průběžné tabulky soutěže.

„Jednoznačně jsme dnes měli bodově potvrdit výsledek z předešlého klání. Začátek zápasu jsme měli výborný, úvodní minuty byli aktivní, dostávali se do forčekinku, měli šance, bohužel nás protivník vyškolil v efektivitě při zakončení, to nás srazilo dolů,“ prozradil úvodem po nepovedeném zápase trenér Šumperku Lukáš Majer.

Hosté se ujali vedení hned v 5. minutě zásluhou Patrika Miškáře. Za domácí mohl odpovědět Šimon Jelínek, když ujel do samostatného úniku, ze kterého sice procedil kotouč mezi betony gólmana, jeho pokus však nakonec skončil na tyčce.

Draci v utkání proti Sokolovu. Ilustrační foto
Parádní obrat Draků. Ze Sokolova vezou premiérovou výhru sezóny

O chvíli později potom Draci trestuhodně netrefili odkrytou klec a naopak Jihlava přidala ještě do přestávky druhou trefu, která se nakonec ukázala jako vítězná.

Následně celek z podhůří Jeseníků promarnil dvě přesilové hry, Dukla poté těsně před polovinou utkání svou početní výhodu přetavila ve třetí gól, trefila se její olomoucká posila Tobiáš Handl.

V dalším průběhu hry bylo k vidění ze strany Draků marné dobývání soupeřovy svatyně, přesto se Šumperk za neutuchající snahu dočkal a důrazný Jiří Průžek vykřesal malou jiskru naděje snížením na 1:3. Jenže na jeho zásah dokázal soupeř záhy odpovědět a bylo po nadějích.

„Během třetí třetiny jsme se do toho ještě nějakým způsobem dostali a povedlo se nám snížit. Nicméně místo toho, abychom se dotáhli ze své aktivity na rozdíl gólu a mohli jít do závěrečného tlaku, tak inkasujeme úplně hloupou branku, takové momenty nás pak těžce sráží do kolen. Těžko se můžeme vymlouvat na okolnosti, že máme těžký los a silné soupeře,“ řekl dále na rovinu šumperský kouč.

Rataje - Paříž na kole. Jakub Vitonský (vlevo), Patrik Piňos
Na kole z Ratají do Paříže pod Eifelovku? Pro dva mladé nadšence žádný problém

„Nás zajímá, jak náš tým hraje a pracuje během šedesáti minut, jenže dnes jsme tam měli hrozné herní výkyvy. Neudrželi jsme tempo a výkon celý zápas,“ dodal Lukáš Majer.

Další utkání Chance ligy čeká na šumperské hokejisty již v pondělí 26. září, kdy se představí na ledě Horácké Slavie Třebíč.

Draci Pars Šumperk – HC Dukla Jihlava 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Průžek (Kohút, Rutar) – 5. Miškář (Beránek, Šik), 14. Pořízek (Seman, Handl), 26. Handl (Kowalczyk, Miškář), 54. Šik (Bilčík). Rozhodčí: Cabák, Šudoma – Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 705.

Šumperk: Hamalčík – Eliáš, Drtil, Kadeřávek, Kunst, Rutar, Hrachovský, Dudycha – Jelínek, Bartoš, Žálčík – Průžek, Kohút, Vachutka – Svoboda, Šuhaj, Bernat – Křemen, Čermák, Jouza. Trenér: Lukáš Majer.

Jihlava: Beran – Bilčík, Dvořák, Dundáček, Kočí, Jáchym, Kowalczyk, Haman – Čachotský, Skořepa, Harkabus – Beránek, Miškář, Šik – Cachnín, Juda, Mácha – Handl, Seman, Pořízek. Trenér: Viktor Ujčík.