Jaké bylo z vašeho pohledu sobotní derby?
Trochu jsme zaspali první třetinu, tady byla Olomouc lepší, navíc jsme dostali hodně smolný druhý gól. Postupně jsme však dokázali s hosty srovnat krok a zaslouženě jsme snížili. Ve třetí části podle mě dojela Mora na disciplínu, když jsme ze dvou přesilovek otočili zápas.

Přesto bylo asi složité otáčet takový zápas. Šumperk prohrával již 0:2, pak nedal trestné střílení, dlouho se vám střelecky nedařilo.
Pořád jsme si říkali, že se prostě musíme zvednout, protože jsme do utkání vstoupili s přílišným respektem vůči soupeři. Hlavně v úvodních minutách to bylo vidět. Z toho pramenily ty inkasované góly a pak i ten neproměněný nájezd. Asi musíme první třetiny prohrávat, abychom pak mohli předvést obrat (úsměv).

Všechny tři vaše góly ze hry padly téměř stejným způsobem, z tlaku po razantních střelách. Co na to říkáte?
Dnes to vyplynulo ze hry. Dvakrát jsme takto skórovali v přesilovce. Úvodní gól pak dobře vybojovali v útočném pásmu Haas s Veleckým, když parádně nabili Červenkovi.

Bylo těžké ve třetí třetině udržet střídačku v klidu, když hra se na obou stranách dost přitvrdila?
Sice tam bylo několik hraničních zákroků, ale asi to patří k derby. Stejně tak jako atmosféra, která dnes byla opět perfektní, přišlo hodně lidí, fandilo se a chvílemi byl při komunikaci s hráči na střídačce velký problém ten dav překřičet.

Těší vás výhra proti Olomouci o něco víc než v jiných zápasech?
Tak koho by to nepotěšilo. Jsme tady tradiční rivalové na šedesáti kilometrech, proto jsme za tento úspěch rádi. Ale jak říkám, slavme do půlnoci a druhý den nás zase čeká příprava na další důležité boje.

Leden se Drakům vůbec nepovedl, nyní se však zdá, že mužstvo opět našlo ztracenou herní pohodu.
Je to tak, ale myslím si, že jsme i v lednu hráli dobře, jenom jsme nebodovali, když řadu zápasů jsme prohráli pouze o gól a v tříbodovém systému nám postupně soupeři odskočili. Myslel jsem si, že nám vánoční přestávka pomůže, ale spíše nám uškodila.