Jak bude znít vaše první hodnocení utkání?
Když se prohraje, hodnocení nemůže znít kladně.

Proč jste prohráli? Vedli jste o dva góly…
Nepřizpůsobili jsme naší hru trendu pískání pana rozhodčího. Když jsou za každý kontakt dvě minuty, tak nesmíme takové fauly dělat a musíme reagovat líp. Že jsme hráli tolik minut v oslabení ve třetí třetině, to byl jeden z důvodů, proč jsme to tady neuhráli.

Jaké byly další důvody prohry?
Přesilové hry. Domácí je využívali, my pořádně nevystřelili. Měli jsme jednu, možná dvě střely za přesilovku, to je strašně málo. Jenže ještě den před zápasem jsme byli v nějaké sestavě a ráno před zápasem vypadli dva centři Dopita a Ministr, takže jsme najednou museli překopat sestavu a to se pak projeví během takových důležitých okamžiků.

Překvapili vás v něčem domácí?
To ani ne, věděli jsme, že nás budou tlačit, že budou agresivní, to jsme věděli. Šumperk hraje přímočaře a my nebyli takoví, jako domácí. Také jsme měli šance, ale nehráli jsme tak do brány jako Draci.

Kdy jste si říkal, že je utkání ztracené?
Takový moment nebyl, ještě v power play jsem věřil, že to vyrovnáme. Měli jsme tam střelu na bránu, vypadalo to nadějně, jenže pak se to odrazilo k soupeři.

Šumperk utkání hodně vybojoval, možná až na hraně povolené tvrdosti, což vám moc nesedlo.
Šumperk tak ale alespoň proti nám vždycky hraje. I když jsme třeba doma se Šumperkem jasně vyhrávali, on to nikdy nezabalil a hrál opravdu naplno. Oni tak prostě hrají. My odehráli dobře první třetinu, ale to asi domácí nehráli tak jako další třetiny, kdy do toho šli opravdu hlava nehlava, ale takhle se budou hrát zápasy v play off.

Co vám proti Šumperku nejvíce chybělo? Bojovnost? Koncovka? Tvrdost?
Nejvíce naše druhá lajna, která dostala desetiminutový osobní trest a naše produktivita je nyní založena hlavně na druhé lajně.

Mora nyní prožívá období, kdy to herně není ono? Není to téma na zamyšlení před play off?
Novináři se na tohle pořád ptají. Ale v loňské sezoně jsme před play off hráli dobře a pak vypadli hned ve čtvrtfinále s Havlíčkovým Brodem. To nikdy nevíte, jak bude tým hrát v play off. Věřím tomu, že všichni hráči budou fit a nemá nyní cenu hrotit nějaké problémy, které eventuálně máme.