V regionálních bitvách se předem odhadovat výsledek dá těžko. Prvoligovému nováčkovi se sice nedaří, ale na lavičku Draků se poprvé postaví nový trenér Svatopluk Číhal.

„Šumperk teď dostal 6:1 v Berouně. Výsledek vypadá hrozivě. Jde ale hlavně o to, abychom si uvědomili, že Šumperk zápas pojme jako derby,“ říká olomoucký trenér Petr Fiala.

Navíc je mu jasné, že prostředí šumperského stadionu bude bouřlivé.

„Hráči i prostředí udělají všechno proto, abychom prohráli. Publikum je v bezprostředním kontaktu,“ upozorňuje Fiala.

Podcenění soupeře proto může mít neblahé následky. „V derby se dá očekávat, že se domácí tým vypne ke kvalitnímu výkonu. Nemůžeme je v žádném případě podcenit. Nejedeme tam s tím, že nám dají tři body. My tam musíme vyhrát,“ burcuje olomoucký kouč.

Nový šumperský trenér se kvalitami Mory příliš nezaobírá. „Jsem tu jeden den, takže nemohu moc řešit, jak na Olomouc, která má kvalitní tým a je rozjetá,“ míní Svatopluk Číhal.

O taktice má však jasno. „Je jasné, že musíme zlepšit obranu. Takže i když hrajeme doma, nebudeme hrát otevřenou hru, musíme hrát hodně zezadu. Těch gólů totiž Draci dostávají hodně, přestože mají vynikajícího gólmana,“ uvědomuje si šumperský lodivod.

Olomouckým hokejistům se ale na soupeřových hřištích daří, když z pěti utkání na stadionech soupeřů Hanáci prohráli jediné na ledě Chomutova.

Zápas třináctého kola první hokejové ligy mezi HC Olomouc a Salith Šumperk začíná v sobotu 24. října v 17.00 hodin.