A jak se zdá, Drakům bude nějaký čas chybět. Kučera má silně pohmožděný zádový sval.

„Snažil jsem se vyhnout soupeři, dostal jsem se do rotace a udeřil se zády o mantinel. Hned jsem věděl, že je zle,“ říkal Radek Kučera.
Bolavý sval ihned výrazně otekl a bolest vystřeluje i do spodní části těla. „V tuto chvíli se necítím vůbec dobře a obávám se, že tohle zranění asi za pár dní nevyléčím,“ vykládal na druhý den po utkání Kučera. Zcela se tak rozpadla loňská první formace Draků. Ještě před Kučerou vypadl pro zanícenou šlachu na chodidle Zdeněk Novosad, místo kterého hraje na levém křídle Kočan.

Kučeru na centru v utkání s Havířovem nahradil šumperský odchovanec, dvacetiletý Ondřej Šula. „Řekl bych, že Šula chytil šanci pořádně za pačesy, odehrál velmi dobré utkání,“ konstatoval Radek Kučera. Ten je známým tvrďákem mezi hokejisty, schopným bruslit snad i se zlomenou nohou. „Ale tentokrát jsem fakt nepoužitelný, dělá mi potíže kvůli bolesti jen sedět na židli,“ prozradil Kučera. Jak dlouho bude chybět, je nyní ve hvězdách, je ale jisté, že ve dnes ve čtvrtek, v utkání Draků v Olomouci, a patrně i v úterý, kdy Draci uvítají doma nadmíru atraktivního soupeře, vítěze základní části loňského ročníku první ligy Hradec Králové.

„Jak jsem říkal, minimálně na týden jsem mimo hru. A bojím se, že to bude delší absence,“ smutní Kučera. Na delší pauzu to vypadá i u Novosada, který nyní může pouze opatrně posilovat. „Bolí mě horní klenba chodidla. Ani se nemohu obout do brusle. Prý tam mám nějaký zánět. Jsem strašně naštvaný, zrovna teď, když potřebuji hrát a bojovat o místo v kádru,“ podotknul Zdeněk Novosad.