V barvách hanáckého klubu působil čtyřiatřicetiletý odchovanec zlínského hokeje již převážnou část minulého ročníku, když do mužstva přišel krátce po zahájení mistrovských bojů ze Šumperku. A v Uničově by měl hrát i v nadcházející sezoně, přestože zatím Bařica netrénuje ani nehraje přípravné zápasy.

„S Uničovem jsem předběžně domluvený. Mají zájem, abych tam hrál i letos, což mě těší,“ prozradil Deníku hráč, který je jednou z hlavních ikon slavné éry Draků.

Do přípravy uničovského celku se však bývalý šumperský forvard doposud nezapojil.

„Mám zdravotní problémy s kolenem, ale není to nic vážného. V běžném životě mě to neomezuje, ale trénovat s tím nemůžu. Za deset dní jdu na kontrolu k lékaři, potom se uvidí, jak na tom budu. Ale věřím, že to půjde. Budu jen muset trochu potrénovat a pak bych naskočil do rozjeté soutěže,“ uvedl dále Dušan Bařica, který po loňském nedobrovolném odchodu z řad Draků v podstatě uzavřel svou profesionální kariéru.

„Doba se změnila a teď vlastně prožívám novou etapu svého života. Už nemohu dávat hokeji a trénování tolik, co v minulosti. Mám rodinu a práci, která je časově dost náročná. S hraním ale ještě nechci úplně skončit, vždyť hokeji se věnuji od pěti let. Pokud se mi podaří všechno skloubit dohromady, budu nastupovat v Uničově, kde bych si chtěl užít ještě trochu radosti z hokeje,“ říká Bařica.

V černožlutém uničovském dresu se pak útočník, jenž má na svém kontě i několik extraligových startů za Zlín a Havířov, potká s početnou kolonií bývalých Draků.

„Určitě bude příjemné mít kolem sebe partu známých lidí, když většinu hráčů Uničova velice dobře znám ze svého působení v Šumperku,“ dodal Dušan Bařica, kterého lze bez nadsázky označit za legendu novodobé éry šumperského hokeje.

Populární útočník s číslem 94 na dresu je historicky nejlepším střelcem Draků, ze které odehrál také nejvíce sezon ze všech hráčů, rovných deset.

V tabulkách kanadského bodování je druhý za Radkem Kučerou. Dvakrát pak vybojoval se Šumperkem postup do 1. ligy (1999 a 2007).

V roce 2001 získal jako kapitán Draků ocenění fanoušků v anketě o nejpopulárnějšího šumperského hokejistu.