Lukáš Žálčík se v loňské baráži o postup do 1 ligy blýsknul krásnou individuální akcí, když v utkání s Milevskem vybojoval u mantinelu puk, prošel mezi dalšími dvěma soupeři a vystřelil do šibenice.

Draci také díky této ráně zvítězili 6:2 a vykročili za postupem…

Po sezoně však talentovaný juniorský forvard nezůstal v Šumperku, nýbrž vyslyšel volání Sparty Praha, v jejímž dresu válí juniorskou extraligu a občas naskočí do řad prvoligového Berouna, soka Draků v současných bojích skupiny o udržení 1. ligy.

A Beroun Draci hostí ve středu a jakákoliv ztráta bodů pro ně znamená jistotu sestupu.

„Já počítal s tím, že za Beroun v Šumperku nastoupím, ale trenér mi řekl, že v Šumperku hrát nebudu. Je mi to líto, strašně jsem se těšil, že se v Šumperku předvedu. Asi trenéři nechtějí, abych proti Šumperku hrál. Škoda, měl jsem velkou motivaci,“ řekl Deníku Lukáš Žálčík.

Mohl se tak stát popravčím prvoligových Draků. „Ano, to jsem měl v úmyslu,“ směje se mladý hráč.

Ten letos rozjel sezonu ve velkém stylu, byl na špici kanadského bodování juniorské extraligy, naskakoval za prvoligové muže v Berouně, pak si potrhal vazy v koleni a do zápasového tempa naskočil opět zhruba před měsícem.

„Už jsem naprosto v pořádku, bohužel to nemohu předvést v Šumperku,“ dodává Lukáš Žálčík.

Několik hodin po uzávěrce tohoto článku přišla do sportovní redakce Deníku informace, že kouč Berounu Richard Žemlička vzkázal Lukáši Žálčíkovi, ať přijde ve středu ráno na rozbruslení. To s velkou pravděpodobností znamená, že se odchovanec Mladých Draků nakonec proti Drakům postaví…

Draky ve středu čeká utkání naděje, na Beroun nyní ztrácejí osm bodů, na Chrudim dokonce třináct, Draci mohou do konce play out získat teoreticky ještě osmnáct bodů, Draci proto musí vyhrát všechny zápasy a spoléhat na to, že Beroun ztratí body také v duelech s Chrudimí, která je už na 99 procent zachráněna.

Utkání Draků s Medvědy z Berouna se hraje na šumperském zimním stadionu ve středu 17. ledna od 18.00 hodin.