Doposud celek Salithu protočil v přátelských srpnových duelech neuvěřitelných 42 hráčů, nyní by se měla postupně soupiska formovat do konečné podoby.

„Během tohoto týdne chceme kádr uzavřít, i když samozřejmě nějaké změny ještě později budou. Ve čtvrtek proti Přerovu by se však naše sestava měla již hodně podobat té, se kterou vstoupíme do mistrovských bojů," prozradil Deníku trenér a sportovní manažer Draků Radek Kučera.

V minulém týdnu si Šumperk pojistil služby dalších šesti hokejistů, gólmana Čeňka Nováka, dvojice obránců Tomášů Drtila s Prokopem a tria útočníků Jana Milfaita, Aleše Půlpána a Tomáše Fořta.

Posledně jmenovaný je poté místním odchovancem, nyní hráč Zlína, který si 1. ligu vyzkoušel již v barvách Třebíče a Havířova.

Šumperský klub naopak musí oželet spolupráci s jiným hráčem z líhně Mladých Draků Lukášem Králíkem. Bývalý mládežnický reprezentant, který naposledy působil v Olomouci a Třebíči, odehrál sice v šumperském dresu přípravné utkání v Havířově, přesto v mužstvu nakonec pokračovat nebude.

„Herně se nám líbil, jenže dal přednost zahraničnímu angažmá," uvedl v minulém týdnu krátce pro Deník asistent trenéra Draků Libor Pivko.

Aktuálně zkouší Lukáš Králík štěstí v polském celku Polonia Bytom. Kromě Šumperku pak byl letos na zkoušce také v Přerově.

Na sklonu týdne následně opustil šumperskou sestavu rovněž útočník Daniel Vosyka.

„U některých dalších kluků je jejich setrvání v Šumperku stále otevřené, další škrty přijdou po úterním zápase s Havířovem. Kromě toho není vyloučeno, že se tady ještě nějaká nová jména objeví. Chtěli bychom získat ještě dva obránce a jednoho dva útočníky," dodal závěrem kouč Šumperku Radek Kučera.

V úterý 25. srpna se Draci střetnou doma s Havířovem, ve čtvrtek 27. srpna poté přivítají Přerov a v úterý 1. září je na šumperském zimním stadionu na programu atraktivní derby proti Prostějovu. Všechny tři zápasy začínají v 18 hodin.