Dosavadního trenéra Ivana Alku totiž na postu hlavního kouče vystřídal Petr Rutar, který v šumperském mládežnickém hokeji zastává také pozici šéftrenéra oddílu.

„Delší dobu se nám v nejvyšší soutěži nedaří. Nedáváme góly, což je v boji o záchranu docela podstatný problém. Bylo na čase dát mužstvu nějaký nový impuls,“ říká odvolaný Ivan Alka, jenž však u týmu zůstává i nadále v pozici asistenta.

Trenérská rošáda se zatím Šumperku osvědčila. Uplynulý víkend přivezli dorostenci Mladých Draků čtyři body ze hřišť soupeřů, když v pátek prohráli až po nájezdech v Jihlavě a v sobotu vyhráli v Třebíči.

„Změna přišla z rozhodnutí výboru klubu. S Ivanem Alkou jsme si již rozdělili úkoly a pravomoce na střídačce. Společně chceme udělat všechno proto, aby se Šumperk jako nováček v extralize zachránil,“ říká nový hlavní trenér dorostenců Mladých Draků Petr Rutar, jenž bude mít kromě Ivana Alky k dispozici jako další asistenta i Miroslava Hornicha, jenž v této pozici působí u mužstva od začátku tohoto ročníku.

S příchodem Petra Rutara k týmu dorostu se však nic nemění na jeho povinnostech u mužstva juniorů, vedoucího týmu první ligy, kde i nadále zůstává na postu hlavního trenéra.