Ani jeho příspěvek však nakonec na úspěch nestačil, výhru 6:3 slavil favorit soutěže z Valašska, který si tak připsal sedmou výhru v řadě, Šumperk naopak podruhé za sebou nebodoval.

Napravit reputaci si mohou Draci již ve středu 4. ledna, kdy od 18 hodin přivítají na svém ledě beznadějně poslední Techniku Brno, která již měsíc čeká na vítězství.

Poslední zápas roku 2016 vám asi přinesl zklamání, podařilo se vám dát favorizovanému Vsetínu na jeho ledě dva góly, bohužel tři body bral nakonec soupeř.
Je to škoda, v půlce utkání jsme dokonce dva jedna vedli, ale porážku beru trochu na sebe. Ve druhé třetině jsem udělal zbytečný faul, který domácí potrestali, když dali na tři dva a tento gól nás položil. I když je pravda, že v průběhu hry nás moc nepodržel ani rozhodčí…

Co se ve Vsetíně stalo? Zápas byl na vyloučení opravdu hodně pestrý.
Nevím, rozhodčí se možná špatně vyspal (hořký úsměv).
Těžko to mohu hodnotit, ale některé naše zákroky snad ani nebyly fauly. Třeba Honza Matějka dostal zezadu krosček, spadl na vsetínského gólmana a dostal trest on, podobná situace na druhé straně zůstala bez povšimnutí.

Pomineme-li nervozitu duelu, zápas přinesl na druhou stranu asi parádní kulisu, když na Lapač dorazilo téměř tři a půl tisíce diváků, což je na poměry druhé ligy číslo téměř neuvěřitelné.
O Vsetínu je to známé, že mají obrovskou podporu publika, které je žene dopředu. Atmosféra byla opravdu neskutečná, v takovém prostředí se hraje úplně jinak, než když je poloprázdný stadion. Škoda, že už v Šumperku nechodí tolik lidí jako dřív, kdy i tady býval narvaný zimák…

Vsetín je jasný favorit postupu, má plno zkušených hráčů, ale právě Šumperk společně s Porubou jej dokáže vždy asi nejvíce potrápit. Čím to však je, že téměř celý zápas je vaše mužstvo schopno s lídrem tabulky držet krok, aby nakonec zápas ztratilo v samotném závěru.
Týmy jako jsou Vsetín nebo Poruba hrají hokej, což nám vyhovuje, se soupeři ze spodku tabulky se nám hraje o dost hůře, tedy alespoň já to tak mám. Ale proč se nám proti Vsetínu nedaří konce utkání, těžko říct, vždycky uděláme nějakou hloupou chybu, která nás stojí výsledek.

Jak zatím hodnotíte dosavadní výkony Draků na druholigové scéně, kde se průběžně držíte na třetím čtvrtém místě? Před sezonou byl Šumperk dost velkou neznámou, nikdo moc nevěděl, co od nově složeného kádru čekat.
Během přípravy jsem si nemyslel, že budeme takto nahoře, ale postupně jsme dokázali vytvořit skvělou partu, hodně podobnou té, která tady byla v minulých druholigových letech. Do hry se snažíme dávat srdce a zatím je to dobré.

Spokojený asi můžete být také po osobní stránce, potvrzujete pověst střelce, navíc vaše formace táhne celé mužstvo.
Ale vždycky to může být i lepší, někdy mi taky rupnou nervy a nejde to (smích). Za góly jsem určitě rád, důležité je, když to pomůže týmu. Zatím to tam padá, i když mnohdy se štěstím.

Jak už bylo zmíněno, daří se celé vaší formaci. Jak se vám hraje s Michalem Vymazalem a Honzou Matějkou?
Tak Míša, to je letec, někdy nevím, kde pořád bere tu sílu. A Hanes, to je hráč, který výborně dokáže podržet kotouč a jako bránící levé křídlo nám neskutečně pomáhá.

Nemrzí vás vzhledem k vaší produktivitě, že nehrajete WSM ligu? Nepřišly třeba nějaké nabídky, zkusit vyšší soutěž?
Nějaké náznaky proběhly, mohl jsem to jít zkusit ještě před sezonou, ale v Šumperku jsem spokojený. Nechtěl jsem jít do rizika, že budu třeba hrát výš, ale třetí čtvrtou lajnu a budu mít v zápase jen pár střídání. Tady mám plno prostoru na ledě, hraji přesilovky i oslabení, potom mě ten hokej daleko víc baví. Ve WSM lize je obrovská konkurence, posílají do ní hráče z extraligy, takže prosadit se tam do první či druhé formace, je opravdu dost složité. Draci mi momentálně vyhovují, ale uvidíme, co bude do budoucna.

Vaše rozhodování jistě ovlivnil i fakt, že můžete hrát zase doma. Třeba loni jste působil ve druhé lize v barvách Břeclavi, což už je docela z ruky…
To je taky pravda, navíc s přítelkyní už máme byt v Šumperku, takže nemusím dojíždět ze Zábřehu, takže jak už jsem uvedl, jsem tady maximálně spokojený.

Poslední a taková tématická otázka na závěr. Co byste popřál příznivcům šumperského hokeje do nového roku 2017?
V první řadě určitě zdraví, protože to je opravdu nejdůležitější. A potom, aby nám diváci věřili, pokusíme se být do třetího místa a v play off se budeme snažit udělat co nejlepší výsledek. Věřím, že jsme schopní hrát s každým.

Vizitka Daniela Vachutky
narozen: 3. března 1993
post: útočník
výška/váha: 179 cm/79 kg
držení hole: pravák
číslo dresu: 23

Je odchovancem šumperského hokeje, později odešel do Pardubic, kde si zahrál dorosteneckou i juniorskou extraligu. Jeden rok působil v Karlových Varech, za které nastupoval v MHL (mládežnická soutěž KHL). V barvách Draků má na kontě 60 zápasů ve WSM lize, loni byl nejproduktivnějším hokejistou druholigové Břeclavi.