„Po novém roce mě kontaktoval Honza Peterek, že by měl zájem. Bylo to ale období, kdy jsem se musel soustředit na závěr sezony v Šumperku, což byla v tu chvíli moje priorita. Nechtěl jsem odejít se špatným kreditem," osvětloval příčiny změny svého působiště Martin Janeček.

„Mezitím se mi to ale v hlavě nějak pospojovalo. Protože bydlím v Ostravě, rozhodl jsem se nabídku akceptovat a od letoška tedy budu pracovat pro Frýdek, tedy vlastně třineckou organizaci," dodal.

Šumperští Draci skončili v sezoně 2021/2022 v tabulce na čtrnáctém místě ze sedmnácti a v následném boji o udržení porazili nejdříve 4:1 na zápasy Ústí nad Labem a stejným poměrem pak i vítěze 2. ligy z Tábora.

„Uplynulou sezonu považuji za velice úspěšnou. Předsezónním cílem byla jednoznačně záchrana. A to se podařilo," říkal.

Šumperk je poměrně malý klub s ne úplně nejlepšími finančními podmínkami. Trénovat ho je tak pro každého trenéra výzva.

„My jsme měli výhodu pouze v tom, že jsme díky brzkému začátku na skládání kádru měli poměrně dost času. Na druhou stranu jsme ale měli většinu týmu na druholigovém levelu. Kromě těch pár, jako jsou Žálčík, Kindl nebo Drtil. Kolem nich se celý ten tým skládal," popisoval kouč Janeček poměrně těžkou práci.

„Abychom pak sezonu zvládli, museli jsme vyžadovat výbornou práci ode všech. A my jsme ji zvládli. Pokud se mi někdy podaří vyhrát něco většího, tak i přes to budu tuto sezonu řadit velice vysoko. Před ní jsme byli společně s Kadaní totálně na odpis," doplnil.

Jak sám trenér ale přiznává, ve Frýdku - Místku jej nyní z mnoha různých důvodů čeká zcela jiná pozice. „To, že jsem dostal od vedení a manažera Peterka volnou ruku na složení týmu zní hezky. Samozřejmě ale musím v třinecké organizaci dodržet řadu podmínek," nastínil.

„Hned na začátku jsme si nastavili, že se chceme vrátit do role farmářského týmu. Chceme začít lépe, než Frýdek začínal v posledních letech a dostat se do pater tabulky, ve kterých bychom tu roli mohli skutečně plnit tak, aby mladí hráči dostávali prostor," vysvětlil a na závěr dodal: „Úspěch v sezoně tedy nebudeme hodnotit pouze podle postavení v tabulce, ale také podle toho, kolik mladých hráčů dokážeme připravit ke startu za třinecké áčko."