Z výkonů Medvědů byli v prvním utkání skupiny o udržení rozmrzelí nejen fanoušci, ale i trenéři.

„Za to, co jsme předvedli, můžeme být rádi za bod,“ uvedl po utkání trenér Karel Najman, kterému chybělo ve hře Medvědů odhodlání obětovat se pro tým.

„Takovéto zápasy se hrají jinak, než co jsme předvedli. Nejde ani tak o hokej, ale každý se musí maximálně obětovat,“ dodal Najman.

Berounští hokejisté mají po prvním utkání skupiny osmibodový náskok na sestupovou pozici.

„Je to osm bodů, ale ještě je spousta zápasů,“ upozornil Najman, který dodal, že by se měla ukázat síla berounské party.

„Doufám, že v sobotu budeme hrát úplně jinak, mančaft na to má. Je to jen o tom se lépe nabudit a jít do toho s čistou hlavou,“ poznamenal trenér Najman, který zažívá na berounské lavičce záchranářské boje již poněkolikáté a je mu tedy jasné, že utkání jsou psychicky náročná.

„Je to o psychice, je to náročné. S tím se musíme popasovat, nemůžeme tomu podlehnout. To nejde,“ dodal berounský trenér, který nebude moct počítat se zraněným Švagrovským. „Má problémy s vazy. Těžko říct, jestli bude za čtrnáct dní nebo za měsíc. Samozřejmě je to citelná ztráta, je to klíčový hráč,“ uvedl Najman.

K dispozici by ale s největší pravděpodobností měl být Kupec, který se vrací po zranění.

„Snad s jeho příchodem oživne i Vlček. Martin byl od Znojma zraněný a Vlčkovi to ne vyloženě nešlo, ale oni dva si dokázali vyhovět. Snad Martin už v sobotu nastoupí,“ podotkl Najman, který věří že k dispozici opět bude brankář Cikánek.

„Je reprezentační pauza, tak snad by s tím neměl být problém,“ dodal berounský trenér.

S Chrudimí se v letošní sezoně Medvědi utkali dvakrát. V prvním vzájemném utkání utržili berounští hráči na vlastním ledě těžký direkt. Chrudim si odvezla z Berouna hladké vítězství v poměru 4:0. V odvetě již Medvědi dokázali bodovat. Z Chrudimi si odvezli bod po porážce 1:2 v prodloužení.

Dodejme, že v tabulce play out mají Medvědi o bod více než Chrudim. Zápas začne na zimním stadionu v Chrudimi v sobotu v 18 hodin.

Reportáž z prvního zápasu play out 1. ligy Beroun vs. Šumperk najdete ZDE

Hodnocení trenérů utkání Beroun vs. Šumperk najdete ZDE