Hokejový útočník a nejzkušenější hráč Draků Roman Meluzín oslavil o víkendu pětatřicáté narozeniny. Zatímco pro běžného člověka je sedmnáctý červen obyčejným datem, šumperští hokejoví příznivci vědí, že právě v tento den se narodil jejich největší současný idol, který výraznou měrou přispěl k postupu Šumperka do první ligy.Není proto divu, že na životní jubileum nového kapitána Draků okamžitě zareagovali fanoušci prostřednictvím diskusního fóra na oficiálních internetových stránkách klubu.

„Vše nejlepší našemu kapitánovi Melounovi k jeho narozkám. Romčo, ať ti to tam padá,“ zní například doslovný přepis vzkazu od příznivce s přezdívkou Jack.

„Roman je super člověk a výborný hokejista. Takových skvělých lidí jako je on jsem za svou kariéru moc nepotkal. Je to čest s ním hrát. Za sebe bych mu určitě popřál hlavně zdraví, protože od toho se všechno odvíjí, jak v soukromém životě, tak i ve sportu,“ přidává gratulaci kolega z útoku Dušan Bařica. Jeho slova jen potvrzují, proč si loni krátce po svém příchodu do Šumperka dvojnásobný mistr světa a bývalý dlouholetý extraligista získal obdiv fanoušků. Na ledě platí za tahouna týmu, v soukromí zaujme Roman Meluzín svou přátelskou a skromnou povahou, když i přes neskutečně bohatou kariéru reprezentanta nepůsobí jako nafoukaná hvězda.

Podobně vidí populárního Melouna další spoluhráč z úderné šumperské formace Radim Antonovič. „Je profesionál každým coulem, klobouk dolů. Přitom si na nic nehraje a vystupuje skromně. Doufám, že to tady s námi u hokeje vydrží minimálně tak dlouho jako Chris Chelios. I v těchto letech si totiž pořád drží svůj herní standard, což je obdivuhodné. Co mu ještě popřát? Určitě zdraví, a aby měl šťastnou a spokojenou rodinu,“ dodává druhý nejproduktivnější Drak letošního play off.

Před několika lety bojoval Roman Meluzín s únavovým syndromem a nad jeho kariérou visel otazník. Po více jak sezoně a půl bez ledu se však dokázal do vrcholového hokeje vrátit. Jaké má poté nyní po pětatřicítce další touhy samotný oslavenec?

„Hlavně si přeji několikrát zmíněné zdraví, protože těch lapálií jsem si užil v minulosti opravdu dost. Poté samozřejmě chci, aby byla v pořádku a v pohodě moje rodina. Po hokejové stránce doufám, že letošní prvoligovou sezonu zvládneme se ctí a ke spokojenosti všech lidí kolem hokeje, vedení, sponzorů, hráčů a především našich fanoušků,“ prozradil Roman Meluzín, jenž však své narozeniny oslavil spíše v tichosti.