Domácí celek měl sice relativně dobrý začátek, když si vytvořil pár střeleckých pokusů, jenže s přibývajícím časem začal výkon Draků uvadat.

„V úvodu jsme tam měli nějaké šance, které jsme nevyužili, což nás dost poznamenalo. Na soupeři bylo vidět, že dobře bruslí, je silný na kotouči a musíme si přiznat, že od poloviny zápasu nás začal přehrávat," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

Šumperk mohl v první třetině litovat třeba nedotažené akce Brunce s Červenkou, v oslabení pak Čiliak vytěsnil ramenem tvrdou střelu Pláška, později však v početní nevýhodě zahrozili i hosté, Káňův pokus ale Tomáš Štůrala zlikvidoval.

Asi nejvíce se pak gólman Draků zapotil ke konci úvodního dějství při přesilovce soupeře, ve které si připsal několik těžkých zákroků.

Zkraje druhé části Třebíč z brejku dva na jednoho trefila tyč po střele Káňi, znovu pak orazítkovali hosté konstrukci šumperské branky ve 27. minutě během početní výhody.

V těchto okamžicích již hosté pomalu přebírali kontrolu nad vývojem zápasu a svou zvyšující se aktivitu potvrdili i gólově, navíc při vlastním oslabení.

V polovině střetnutí šli v brejku dva na jednoho, při němž třebíčský kapitán David Dolníček nevolil přihrávku na spoluhráče, ale udělal kličku do středu a pohotovou střelou překonal Štůralu – 0:1.

Šumperk mohl srovnat ve 34. minutě, kdy Brunec dostal parádní pas od Červenky, jenže sám před brankou trefil pouze připraveného Čiliaka.

Těsně před přestávkou naopak Horácká Slavia málem navýšila své vedení, když dokonale rozebrala šumperskou defenzivu a jejich akci zastavil až výborně chytající Štůrala, jednoznačně nejlepší hráč Draků v zápase.

Na začátku třetí třetiny ale již nestačil na nenápadnou střelu Jakuba Čuříka do horního růžku. Hosté tak využili přesilovku a Šumperk měl na svém kontě rázem dvoubrankové manko.

Ve 49. minutě okořenila utkání bitka mezi šumperským Alešem Holíkem a třebíčským Ondřejem Dlapou, ve které domácí kapitán evidentně prohrál na body.

Hosté výsledek definitivně zpečetili pět minut před koncem normální hrací doby. Martin Čech vystihl chybnou rozehrávku soupeře a zcela osamocen si vychutnal šumperského gólmana.

„Většinu zápasu jsme měli problém se vůbec dostat na kotouč nebo do nějakého přečíslení, chyběla nám šťáva, přesné nahrávky i přesné zakončení. Jedním z klíčových momentů hry byl i první gól, který jsme inkasovali při vlastní přesilovce," doplnil šumperský kouč Radek Kučera.

„Věděli jsme, že Šumperk bude hrát uvolněně, do play off se nedostal, soutěž ale bude v play out lehce kontrolovat. Takže jsme čekali, že bude chtít hlavně útočit a v obraně že nebude tolik důrazný, což se potvrdilo," prozradil k zápasu třebíčský lodivod Kamil Pokorný.

„Domácí dlouho držel výborný gólman Štůrala, který měl i štěstí, dali jsme dvě břevna. Po druhém gólu jsme čekali, že Šumperk začne tlačit, hlavně ve třetí třetině, tohle on umí, ale nestalo se," všiml si trenér Třebíče.

„Měli jsme dnes velkou podporu našich diváků, za což jsem rád, doma jsme totiž v poslední době nepředváděli úplně nejlepší výsledky, proto jsem rád, že tolik našich diváků vidělo tuhle výhru. Hokej to byl z obou stran velmi dobrý," uzavřel hodnocení sobotního klání Pokorný.

Salith Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 31. Dolníček, 43. Čuřík (Ostřížek), 55. Čech (Ostřížek). Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 28:35. Rozhodčí: Schmejkal - Kašík, Klein. Diváci: 980.
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák, Navrátil - Plášek, Skoumal, Haas - Finsterle, Hlinka, Cink - Červenka, Hulva, Brunec - Langr, Kindl, Meidl. Trenér: Radek Kučera.
Třebíč: Čiliak – Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Sláma, Čejka, Dlapa – Vondráček, Dolníček, Káňa – Čuřík, Ostřížek, Čech – Fořt, Kaut, Křivohlávek – Přibyl, Moučka, E. Kadela. Trenér: Kamil Pokorný.