Dorostenci venku padli: na nájezdy, pak v prodloužení

Šumperk - V bitvě o záchranu dorostenecké extraligy vydolovali šumperští hokejisté další dva body.

Dorostenci Mladých Draků v extraligovém souboji s Jihlavou. Foto: DENÍK/Jan Kastner

Litvínov - Mladí Draci Šumperk 4:3 po nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branka: 12. Svoboda (Trtík), 22. Trtík (Skoumal), 50. Skoumal (S. Tomiga).

Šumperk: Fabrici – Fryč, Fořt, Karas, Zacpálek, Hrdlička, Štefan, Gewiese, Kašpar, Starý – Cink, Prokopec, Stejskal – S. Tomiga, Skoumal, Tomaník – Trtík, Svoboda, J. Tomiga – Šrámek.

Podruhé v letošním ročníku dorostenecké extraligy musely duel Šumperka s Litvínovem rozhodnout až samostatné nájezdy.

Také na druhý pokus se letos z výhry na trestná střílení radovali litvínovští hokejisté, kteří v této dovednostní disciplíně přehráli Mladé Draky poprvé již v úvodu ročníku na šumperském ledě.

Tentokrát však může Šumperk mrzet ztráta dvou bodů dvojnásob, neboť v závěru střetnutí měli hosté nakročeno k vítězství, které by jim prakticky definitivně zajistilo záchranu v nejvyšší soutěži.

Litvínov byl do poloviny střetnutí lepším celkem, ale z vedení se dvakrát radovali hosté. Jenže domácí celek stačil pokaždé jednogólovou ztrátu dohnat.
V průběhu třetí třetiny šel Šumperk potřetí do trháku a za tohoto stavu si vytvořil velký tlak, když hra se odehrávala převážně v obranném pásmu Litvínova.

Necelou minutu před závěrem však domácí z brejku po šťastném nahození jednoho z litvínovských hokejistů vyrovnali a vynutili si prodloužení.
„Tady bohužel chyboval náš brankář, který střelu jednoznačně podcenil. Byla to nepozornost, která ovlivnila výsledek. Zápas jsme měli v závěru pod kontrolou a nakonec jsme zcela zbytečně ztratili dva body,“ prozradil zklamaně k porážce na severu Čech kouč extraligových dorostenců Mladých Draků Petr Rutar.

Havířov Panthers - Mladí Draci Šumperk 4:3 po prodloužení (1:0, 1:1, 1:2 – 1:0)

Branky: 22. Skoumal (Karas), 51. Skoumal (Stejskal, Cink), 58. Prokopec (Fořt).

Šumperk: Misiorz – Fryč, Štefan, Karas, Fořt, Kašpar, Gewiese, Hrdlička – Cink, Skoumal, Stejskal – S. Tomiga, Prokopec, Tomaník – Trtík, Svoboda, J. Tomiga.

Také druhé utkání na ledě soupeře nepoznalo vítěze po šedesáti minutách. Mladí Draci opět podlehli, tentokrát v prodloužení. Úvod střetnutí byl velice vyrovnaný, jenže s vedením odcházeli po první třetině do kabin domácí hokejisté. Ve druhé části Šumperk vyrovnal a vynutil si mírnou převahu, v dalších fázích ale doplatil na častá vyloučení.

Hned třikrát během prostředního dějství vyhodili hosté kotouč mimo kluziště a pykali tak za zdržování hry. Kromě toho přidali i několik faulů, které protivník trestal.

„Snad deset minut ve druhé třetině jsme se museli bránit v oslabení, kdy nás protivník dokázal nejen zatlačit, ale navíc znovu strhnul vedení na svou stranu,“ uvedl trenér dorostenců Šumperka Petr Rutar.

Ve třetí třetině pak Havířov odskočil dokonce na rozdíl dvou gólů a s Mladými Draky to v těchto chvílích nevypadalo vůbec dobře. Domácí měli i další šance, jenže několikrát podržel šumperské mužstvo gólman Misiorz.

Ani za nepříznivého stavu ale Mladí Draci nesložili zbraně, když nejprve se jim podařilo snížit a následně díky využité přesilovce, i když s notnou dávkou štěstí, vyrovnat na 3:3.

„Bohužel při závěrečném náporu, kdy se nám podařilo stáhnout dvougólové manko, jsme na ledě nechali řadu sil, které nám během nastaveného času pak chyběly,“ řekl dále Rutar.

V prodloužení totiž havířovští Panteři svého protivníka k ničemu nepustili a vytvořili si pět gólovek. Jedna z nich skončila gólem.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti

Domácí série neporazitelnosti šumperských fotbalistů se zastavila na čísle třináct. V nedělním utkání divize byl nad jejich síly suverénní Tišnov, který si na severu Moravy připsal již jedenáctou výhru v řadě.