„Dělali jsme zbytečné fauly, které nám berou síly a potom nejsme ve hře dopředu tolik aktivní. Zase nám chyběla střelba, to těžko dáme nějaké góly. Musíme zlepšit disciplínu a pokusit se hrát co nejvíce minut pět na pět, jinak v těchto důležitých zápasech o udržení nemáme šanci,“ uvedl trenér Mladých Draků Radek Kučera.

Trestná lavice na domácí straně nevychladla hlavně během úvodní periody, v jednom případě se dokonce Mladí Draci museli bránit více než minutu a půl trvající přesilovce soupeře pět na tři, to však již měli na kontě jednogólové manko.

Paradoxně v jednom z oslabení se Šumperk dostal do brejku, který Jihočeši zastavili jen za cenu faulu a sudí nařídil trestné střílení, jenže Kristián Šucha svůj nájezd neproměnil.

Obdobně se však domácím vedlo v koncovce i po zbytek zápasu. Naopak hokejisté Tábora v dalších dvou třetinách dali vždy po dvou gólech a v klidu si dokráčeli pro vítězství.

„Bohužel soupeř nás dnes přehrál a do ničeho nás příliš nepustil,“ doplnil závěrem lodivod šumperských dorostenců.

Nepovedený duel domácí tým navíc podtrhl ještě čtyřmi vyššími tresty a celkově tak nasbíral 64 trestných minut.

Nadcházející víkend čekají šumperské dorostence v boji o udržení extraligy zápasy v Praze proti Kobře a Hvězdě.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Tábor 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Cháb (Kundrát), 29. Šťastný (Polák), 38. Eremiáš (Kofroň), 56. Šimák (Kundrát), 59. Herda (Bečvařík).

Šumperk: Ryšavý – Kareš, Minařík, Koutecký, Panáček, Seidenglanz, Netolický, Slabý, Zavoral - Janech, Kučera, Šucha – Peškar, Trögner, Diviš – Burda, Haas, Slováček. Trenér: Radek Kučera.