Dorostencům Draků úvod extraligy nevyšel

Šumperk - Začátek letošní extraligové sezony se hokejovým dorostencům Mladých Draků příliš nepovedl. Prohráli v Mladé Boleslavi i Liberci.

11.9.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

BK Mladá Boleslav – HK Mladí Draci Šumperk 8:2 (1:1, 1:0, 6:1)

Dvě třetiny dokázali šumperští hokejisté v Mladé Boleslavi držet se soupeřem krok, nakonec ale odjeli s debaklem.

„Pro řadu kluků byl tento duel premiérou v extralize a řada z nich teprve sbírá zkušenosti,“ prozradil úvodem šumperský trenér Leoš Minář.

Do vedení se jako první dostali domácí, Mladí Draci však stačili do přestávky vyrovnat. Ztracené vedení získala Mladá Boleslav zpět v polovině hry.

Závěrečné dějství pak šumperský tým absolutně nezvládl. Během devíti minut inkasoval šestkrát a bylo po utkání. Těsně před závěrem se Šumperku podařilo pouze snížit na konečných 8:2.

Polovinu branek zaznamenali domácí hráči v přesilových hrách. Příliš dobře pak nebudou Mladí Draci vzpomínat hlavně na mladoboleslavského útočníka Frolíka, jenž zatížil konto Šumperka třemi brankami.

„Konečný výsledek určitě není obrazem celého střetnutí. Dvě třetiny jsme hráli vyrovnaný hokej, ale ve třetí části jsme propadli. Doplatili jsme na nekázeň a osobní chyby. Z toho pak pramenily góly, které jsme inkasovali,“ doplnil k zápasu trenér dorostu Šumperka Leoš Minář.

Branky Šumperku: 20. Fořt (Drábek), 57. Vachutka (Piačka). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1, 8:2.

Šumperk: Hoffmann – Drábek, Fořt, Gewiese, Kašpar, Sóos, Štefan, P. Hradil – S. Tomiga, Prokopec, Drtil – Piačka, J. Tomiga, Pezda – Holinka, Vachutka, Bartoš – Řehák, Kohout, Kastner.

Bílí Tygři Liberec – HK Mladí Draci Šumperk 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

V Liberci bojovali Mladí Draci o bodový zisk až do konce utkání. Jenže i tentokrát nakonec vyšli naprázdno, přestože v utkání svého protivníka přestříleli, kdy poměr střel vyzněl 24:16 pro Šumperk.

„Z předchozího utkání v Mladé Boleslavi jsme se dokázali poučit. Proti Liberci jsme střetnutí odehráli daleko lépe. Soupeř sice měl dlouho herní převahu, ale naši kluci se protivníkovi bojovností a nadšením dokázali vyrovnat,“ uvedl k dění na ledě Bílých Tygrů trenér šumperských dorostenců Leoš Minář.

Bílí Tygři nakročili za vítězstvím již během prvního dějství, ve kterém si vytvořili dvoubrankový náskok.

V polovině zápasu pak celek hostí snížil na rozdíl gólu zásluhou kapitána Pavla Prokopce, který proměnil trestné střílení a potrestal tak faul na svou osobu.

Ve třetím dějství měli Mladí Draci řadu šancí k vyrovnání, jenže žádnou z nich nedokázali využít. Výsledek se poté nezměnil ani během závěrečné hry Šumperka bez brankáře.

„Sice jsme prohráli, ale rozhodně si dnes naše mužstvo za předvedený výkon zaslouží pochvalu. Přesvědčili jsme se, že dokážeme hrát i s těmi nejlepšími,“ dodal Minář.

Branka Šumperku: 28. Prokopec (trest. střílení).

Šumperk: Zelenka – Drábek, Fořt, Gewiese, Kašpar, Sóos, Štefan, Feledík – S. Tomiga, Prokopec, Pezda – Bartoš, J. Tomiga, Drtil – Kohout, Vachutka, Piačka – Holinka, Řehák, Kastner.

Miroslav Pergl

11.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Senioři zaplatí za MHD v Šumperku stovku za rok. Papírování odpadne

Překvapení v Šumperku! Draci doma nestačili na Kopřivnici

Domácí neporazitelnost šumperských hokejistů skončila po čtyřech zápasech.

Čarodějnické sklepení v Šumperku přilákalo filmaře

Temnou stránku historie zachycuje dokument, který v těchto filmaři natáčí na různých místech Šumperku.