Šikovný útočník letos přivedl s céčkem na hrudi Mladé Draky až k postupu do juniorské extraligy. V týmu navíc platil za jednoho z kanonýrů mužstva. Po závěrečném vítězství tohoto ročníku 5:4 doma proti Havlíčkovu Brodu tak mohl uplynulou neděli jako první po právu zvednout nad hlavu pohár pro vítěze 1. ligy.

V čem byla podle tebe největší síla letošního týmu šumperských juniorů? Extraligu jste vybojovali naprosto suverénním způsobem.
Měli jsme především vynikající partu, na kterou jsme po celý rok spoléhali. Když se něco řeklo v kabině, prostě to platilo. Kromě toho jsme byli především sehraní, i díky tomu jsme nakonec uhráli takový výsledek, kterým je postup do nejvyšší soutěže.

Jako kapitána tě určitě během oslav čeká proslov ke spoluhráčům. Už víš, co jim řekneš?
Určitě bych chtěl všem moc poděkovat, že na ledě odvedli pokaždé maximum. I přesto, že jsme kolikrát hráli špatně a nedařilo se nám, prohrávalo se, dokázali jsme i tyto zápasy díky nadšení zvrátit a vyhrát.

Roli kapitána týmu jsi letos určitě plnil opravdu skvěle a spoluhráčům byl příkladem. Společně s Matějem Pekrem jste vévodili tabulce střelců i produktivity. Co bylo podle tebe příčinou takových výkonů?
Na ledě si perfektně rozumíme a dokážeme si přihrát prakticky naslepo. V juniorech toho mám také již hodně odehráno, takže jsem snad jako jeden z nejstarších hráčů týmu zúročil svoje zkušenosti. Jak jsem ale před chvíli uvedl, byli jsme prostě sehraní, to byla naše obrovská zbraň.

Máš spočítáno, kolik jsi vůbec nastřílel v právě skončeném ročníku 1. ligy juniorů branek?
Přiznám se, že přesně to ani nevím. (úsměv)

V tabulce střelců jsi bojoval se svým spoluhráčem z lajny Matějem Pekrem. Byla mezi vámi v tomto ohledu nějaká rivalita, hecovali jste se navzájem?
No, spíš jsme si jeden z druhého dělali srandu, když nedal nějakou dobrou šanci v zápase. (smích)

Se Šumperkem jsi postoupil do extraligy juniorů, ale coby hráč ročníku 1987 můžeš od příští sezony hrát pouze za muže. Nemrzí tě, že si nezahraješ nejvyšší soutěž, kterou jsi pomohl vybojovat?
Určitě mě to mrzí. Teď budou jezdit Mladí Draci k zápasům proti řadě českých velkoklubů. Pro každého hráče je určitě snem si zahrát na velkých stadionech. Bohužel, mám již věk na soutěž mužů, s tím nic nenadělám. Taková jsou pravidla.

Jaký je tedy tvůj cíl pro příští ročník?
Chci makat tak, abych se prosadil do áčka. Jinak bych asi musel skončit s hokejem a to rozhodně nechci. Doufám, že se chytnu a budu příští rok hrát i nadále za Šumperk.

Extraliga juniorů nebude pro Mladé Draky určitě snadná. Co bys popřál svým nástupcům do premiérového ročníku v nejvyšší soutěži této kategorie?
Naši dorostenci také loni postoupili, ale v extralize měli velké problémy, s juniorkou to asi bude podobné. Pokud však budou kluci na sobě poctivě pracovat a půjdou do soutěže s maximálním odhodláním, mohou uhrát důstojný výsledek. Přeji jim, aby se ukázali a udrželi extraligu.

Zkus na závěr popsat své první dojmy z oslav postupu do juniorské extraligy. Doma jste vyhráli i poslední zápas sezony a udrželi tím stoprocentní bilanci na svém ledě.
Je to super, fantastické pocity. Moc nám pomohli i fanoušci, kteří nás skvěle povzbuzují, i když nastupujeme za muže. Jsme jim za to vděční. Na naše mužstvo jsem hrdý za to, co jsme dokázali. Teď můžeme slavit klidně až do rána. (smích)

Jak budou probíhat oslavy historického úspěchu šumperských juniorů? Určitě máte v plánu společné akce.
Bude nějaké společné prase a chata. Hlavně to bude dlouhé. Snad to všichni ve zdraví přežijeme. (velký smích)

Miroslal Pergl