Klání obou soupeřů v loňské 1. lize se pokaždé těšilo obrovskému zájmu fanoušků i médií. Oba soupeři se potkali dohromady čtyřikrát. Šumperk ze vzájemných klání vytěžil tehdy pouze jediný bod, když jednou remizoval a třikrát prohrál.

Výhry se Mladí Draci paradoxně dočkali až v extralize. O víkendu nedovolili Dukle na svém ledě ani gól a uspěli poměrem 4:0. Stejně jako minulý rok stál na střídačce jihlavského družstva trenér František Zeman.

„Naši hráči mě tentokrát hodně zklamali svým přístupem k utkání. Od začátku jsme je nabádali k tomu, aby hráli jako v pátek proti Třebíči, kde jsme jim nemohli nic vytknout. Bohužel se Šumperkem jsme přistoupili k zápasu hodně vlažně,“ prozradil Deníku jihlavský kouč, jehož svěřenci si dokázali vytvořit převahu pouze na začátku utkání.

„Na začátku jsme opravdu měli více ze hry, jenže pak jsme po chybě inkasovali a trochu na nás padla deka. Domácím naopak díky vedení narostla křídla. To však nic nemění na tom, že jsme na ledě tentokrát neodevzdali maximum, což jsem hráčům také v kabině po utkání řekl,“ pokračuje zklamaně Zeman, jenž však v celkovém hodnocení po základní části může být spokojený.

„Základní část se nám povedla a vytyčený cíl, vyhnout se záchranářským starostem, jsme splnili. Takže úvodní sezonu v extralize hodnotím kladně,“ prozrazuje trenér Dukly.

Zatímco Jihlava si jako nováček soutěže zahraje ve vyřazovacích bojích o titul, Šumperk čeká skupina smrti o udržení, do které ale vstupuje z výhodné pozice, když chybělo málo aby se i Mladí Draci probojovali do elitní šestnáctky zaručující play off.

„Přesto musím říct, že Šumperku jeho situaci nezávidím. Určitě to bude mít ještě hodně těžké. Ve hře je stále čtyřiadvacet bodů,“ varuje František Zeman.

Mladí Draci však svou formu načasovali v pravý čas a do bojů o setrvání v extralize vyrážejí s odhodláním a především sebevědomím. „Za sebe mohu prozradit, že momentálně pevně věřím v záchranu. Psychika mužstva šla poslední dobou díky řadě výher nahoru. Kluci si opět začali věřit a na ledě předvádějí v současnosti vynikající výkony,“ hlásá optimisticky před rozhodujícími duely letošního extraligového ročníku asistent trenéra dorostu Mladých Draků Ivan Alka.

Miroslav Pergl