A zatímco pro domácí hokejisty konečný výsledek prakticky nic neřešil, Východočeši si díky zisku dvou bodů ze Šumperku definitivně zajistili účast v lize juniorů také pro příští rok.

Dlouho však měli nakročeno za úspěchem hráči z podhůří Jeseníků. Po bezbrankové první třetině se sice jako první ujali vedení Východočeši, ale Šumperk dvěma slepenými zásahy otočil výsledek na svou stranu.

Následně Chrudim srovnala krok, ale těsně před druhou přestávkou šli Mladí Draci znovu do trháku a těsný náskok 3:2 potom hájili téměř do samotného závěru.

Jenže hosté stačili necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby při hře čtyři na čtyři nejprve srovnat krok, aby poté v prodloužení během signalizované výhody získali bonusový bod jistoty.

„Moc nás mrzí, že se nám nepovedlo poslední domácí utkání této sezóny dotáhnout do vítězného konce, protože jsme měli daleko více ze hry než soupeř. Bohužel jsme nevyužili šance a o výsledek jsme se sami připravili hrubými chybami,“ okomentoval ve zkratce páteční duel trenér juniorky Mladých Draků Radek Kučera.

I přes prohru se však domácí hokejisté dokázali důstojně rozloučit se svými věrnými příznivci, kterým krátce po skončení duelu přímo na ledě neodmítli žádosti o společné fotky.

Letošní ročník zakončí junioři Mladých Draků Šumperk v neděli 12. března zápasem na ledě Poruby.

Hokejové utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy mezi SK Horácká Slavia Třebíč (v bílých dresech) a HC Zubr Přerov.
Třebíč srovnala krok. Série se stěhuje do Přerova a přitvrzuje se

HK Mladí Draci Šumperk – HC Chrudim 3:4 PP (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Bařica (Haas), 28. Najman (Křivohlávek), 39. Šotkovský (Tomeš, Lichner) – 25. Macas (Matýs, Jaša), 35. Sopoušek (Jaša), 59. Jaša (Dostál, Bárta), 61. Bárta (Jaša). Rozhodčí: Grygera — Kalina, Kopecký. Vyloučení: 3:3, navíc Macas (Chrudim) osobní trest 10 minu, bez využití. Diváci: 247.

Šumperk: Ježek (31. Ryšavý) — Slabý, Křivohlávek, Cekr, M. Netolický, Minařík, Plhal — Miškovský, Najman, Bařica, Seidenglanz, Ševčík, Haas, Šotkovský, O. Netolický, Lichner, Tomeš, Szabó, Maurer. Trenér: Radek Kučera.