Dorostence Mladých Draků čeká druhý rok mezi elitou, juniorka je letos extraligovým nováčkem. Oba výběry pak na úvod soutěží čeká nesmírně těžký los.

Šumperský dorost odstartuje nadcházející extraligový ročník v pátek 5. září zápasem na ledě Mladé Boleslavi. O den později pak Mladí Draci zamíří do Liberce k zápasu proti Bílým Tygrům.

Svým fanouškům se dorostenecké družstvo Šumperku poprvé představí v pátek 12. září, kdy na svém stadionu přivítá celek Litvínova, se kterým letos na jaře bojoval ve skupině play out o udržení. V sobotu 13. září se následně mohou příznivci těšit na zajímavý duel proti nováčkovi, týmu KLH Chomutov.

Juniorský výběr Mladých Draků po loňském spanilém tažení 1. ligou (doma svěřenci koučů Petra Rutara a Leoše Mináře neprohráli ani jeden zápas, celkově prohráli jen třikrát) přivítá na úvod své extraligové pouti doma týmy HC Moeller Pardubice (pátek 5. září) a BK Mladá Boleslav (sobota 6. září).

Premiéra na ledě protivníka čeká na juniory Šumperka v pátek 12. září v Chomutově. V sobotu 13. září pak hrají Mladí Draci v Litvínově.

Velkým svátkem pro všechny příznivce mládežnického hokeje následně bude víkend 19. a 20. září. V těchto dnech totiž do Šumperku v rámci juniorské extraligy přijedou mužstva Slavie a Sparty Praha.

Miroslav Pergl