V souboji prvního a třetího týmu soutěže se žádné drama nekonalo. Na ledě totiž existovalo pouze jediné mužstvo, Mladí Draci. Domácí svého soupeře ve všech směrech přehráli a diváky neustále bavili ukázkovými kombinačními akcemi jako z hokejové učebnice.

Šumperk se rychle dostal do vedení, poté však několikrát ztroskotal na brankáři hostí. Tři slepené góly během minuty a půl ale předznamenaly další průběh střetnutí. Pět vteřin před první přestávkou mohli Mladí Draci náskok navýšit, jenže neproměnili trestné střílení.

Od druhé třetiny trpěla kvalita hry častými vyloučeními a další trefu následně domácí přidali až v polovině utkání. Záhy pak měli výhodu dalšího trestného střílení. Zatímco v prvním případě Tomáš Malý neuspěl, kapitán Radek Fischer se při svém pokusu nemýlil.

Po sedmém gólu Mladých Draků z hole Matěje Pekra hosté vystřídali brankáře, ale dalším gólům ve své síti přesto nezabránili.

Na začátku závěrečného dějství Nový Jičín snížil na 7:1, pak ale ještě třikrát inkasoval, z toho dvě branky padly v rozmezí pouhých šesti vteřin. Souběžně se závěrečnou sirénou skórovali hosté podruhé a zkorigovali tím výsledek na konečných 10:2.

Šesti body za čtyři góly a dvě nahrávky se na vysokém vítězství Šumperka podílel Radek Fischer, velký zápas odehrál rovněž Tomáš Malý, autor dvou gólů.

Úspěch však Mladí Draci zaplatili ztrátou dvou hráčů, když v průběhu hry přišli nejprve o forvarda Jana Přikryla, jenž si poranil koleno a po něm byl nucen odstoupit z duelu i obránce David Rulíšek, který si obnovil zranění ramene.

„Zápas jsme rozhodli již během první třetiny, kdy jsme si vypracovali patřičný náskok. Kluci perfektně dodrželi taktiku. Za dnešní výkon musím celé mužstvo pochválit,“ uvedl ve zkratce k zápasu trenér juniorky Mladých Draků Leoš Minář.

Mladí Draci Šumperk- Nový Jičín 10:2

Třetiny: 4:0, 3:0, 3:2

Branky: 4. Fischer (Šula), 11. Fischer (Pekr), 11. Malý (Peška), 12. Měrka (Přikryl, Ristovský), 29. Fischer (Pekr), 35. Fischer (trestné střílení), 37. Pekr (Fischer, Šula), 50. Malý (Dokoupil, Pekr), 50. Ristovský, 54. Pekr (Fischer, Šula).

Šumperk: Peksa – Rulíšek, Novotný, Patsch, Navrátil, Žákovčík, Havlík, Slovák, Dokoupil, Drtil – Pekr, Šula, Fischer – Peška, Přikryl, Malý – Poles, Měrka, Ristovský – Sigmund, Šoustal.