Mladí Draci tak stáhli ztrátu na svého protivníka. Utkání se však dlouho nevyvíjelo podle jejich představ a v normální hrací době měl lépe nakročeno k vítězství dosavadní lídr tabulky z jihu Moravy.

Zápas přinesl pro oko diváka solidní podívanou, neboť se hrálo v rychlém tempu, s řadou osobních soubojů a s přibývajícím časem hra slušně gradovala. Leč šumperský celek se dlouho trápil v koncovce.

Během první části branka nepadla a skóre se poprvé měnilo až ve 26. minutě, když Brno využilo přesilovku. Šumperk naopak své dvě početní výhody ve druhém dějství zúročit nedokázal.

Na začátku třetí třetiny pak jel jeden z domácích hráčů dokonce zcela sám na bránu, jenže opět bez úspěchu a záhy přišel trest v podobě druhého brněnského gólu a domácí akcie tím notně poklesly.

Šumperk se ale nevzdal a nakonec o chvíli později prolomil střelecké trápení. Snížení Marka Keslera na 1:2 přišlo v pravý čas a vlilo domácím novou krev do žil.

Jejich snažení sice posléze přibrzdilo vyloučení, ale v končící výhodě soupeře ujel brněnské obraně Jaroslav Habrman, byl faulován a sudí nařídil trestné střílení, které šumperský útočník s přehledem proměnil – 2:2.

Závěr normální hrací doby poté přinesl nejen převahu Mladých Draků, ale i neuznanou trefu Brna. Vítěze tedy musely určit až samostatné nájezdy.

V nich byl jediným úspěšným střelcem hned v první sérii šumperský Adam Scheuter, jenž zařídil svým barvám bonusový bod navíc.

„Sice jsme dnes chtěli uspět za tři body, ale poslední dobou se hrozně nadřeme na gól. Vzhledem k vývoji zápasu tak musíme být s konečným výsledkem spokojení. Navíc se hrálo nahoru dolů, bylo na co koukat. Jsem rád, že mužstvo za nepříznivého stavu ukázalo svou sílu a podařilo se nám to dotáhnout do vítězných nájezdů,“ konstatoval ve zkratce po skončení pátečního klání šumperský trenér Radek Kučera.

HK Mladí Draci Šumperk – HCM Warriors Brno 3:2 SN (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Kesler (Drlík), 51. Habrman (TS), rozhodující nájezd Scheuter – 26. Malý (Mrkvica), 43. Karpíšek (Daněk). Vyloučení: 3:3, navíc Haluza (Šumperk) osobní trest 10 minut. Využití: 0:1. Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Vengřín. Diváci: 39.
Šumperk: Kašpar – Štrbík, Ott, Drlík, Plhal, Holub, Cekr, Blaháček - Haluza, Scheuter, Vogel – Šíp, Urban, Jurča – Habrman, Polách, Kesler – Moravec, Kavan. Trenér: Radek Kučera.