HK Mladí Draci Šumperk – HC Slavia Praha 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)

V duelu Šumperka a Slavie byli sice hosté po většinu utkání lepším celkem, konečný výsledek je však pro Mladé Draky až příliš krutý.

„Vůbec nám nevyšla první třetina, kterou jsme prohráli tříbrankovým rozdílem. Hráli jsme hodně bojácně a s přílišným respektem ze soupeře. V dalším průběhu hry se náš výkon postupně zlepšoval, jenže otočit takový rozdíl proti celku, jakým je Slavie, prostě nebylo v našich silách,“ prozradil po zápase trenér juniorů Šumperka Ivan Alka.

Domácí sice opět zdobila bojovnost, jenže do kolen je srážely vlastní zbytečné chyby a slabá koncovka. Zkušení hosté pak většinu zápasu hráli to, co potřebovali a na konečných šest branek potřebovali minimum střel.

Mladí Draci se za stavu 0:3 pro hosty vrátili do hry v polovině střetnutí, kdy dokázali snížit a poté si vytvořili mírnou převahu.

Slavia ale šumperskou aktivitu a snahu ještě do konce druhé části rychle otupila dvěma slepenými góly a tím prakticky definitivně rozhodla o svém vítězství.

V posledním dějství pak oba celky stačili upravit výsledek do konečné podoby.

Branky Šumperka: 28. Měrka, 43. Kupčus (Hlavsa).

Šumperk: Peksa (38. Vodička) – Novotný, Dokoupil, Zacpálek, Havlík, Kupčus, Drtil, Fryč – Peška, Přikryl, Malý – Hlavsa, Šoustal, Žálčík – Měrka, Sigmund, Cink – Stejskal, Svoboda, Poles.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Sparta Praha 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Parádní a dramatické představení až do samotného závěru předvedli Mladí Draci svým příznivcům v zápase s pražskou Spartou.

Obrovská touha po vítězství, nasazení, důraz a obětavost. To byly hlavní zbraně Šumperka při úspěchu nad slavným pražským velkoklubem.

„Dnes jsme do zápasu vstoupili úplně jinak než proti Slavii, ale byl to těžce vybojovaný výsledek. Prostě jsme víc chtěli, celý kolektiv ukázal obrovský chuť do hry. Za přístup k tomuto klání zaslouží kluci pochvalu,“ uvedl k úspěchu nad Spartou trenér šumperské juniorky Ivan Alka.

Mladým Drakům vyšel nástup do zápasu, kdy se rychle ujali vedení. Sparta sice bleskově odpověděla, ale další minuty pak patřili znovu domácím.

Díky dvěma využitým přesilovkám, z toho jednou ve výhodě pět na tři, odskočili Mladí Draci soupeři v průběhu hry na dvoubrankový rozdíl, který dlouho statečně bránili.

Jenže ve třetí části přidali hosté na tempu a podařilo se jim vyrovnat. Domácí hokejisté ale za 39 vteřin po parádní akci dva na jednoho opět vedli. Těsný výsledek se následně nezměnil ani během drtivého tlaku Sparty v power play.

Branky Šumperka: 2. Žálčík (Hlavsa, Šoustal), 18. Hlavsa (Šoustal), 37. Přikryl (Malý, Novotný), 53. Žálčík (Hlavsa, Šoustal).

Šumperk: Vodička – Novotný, Dokoupil, Zacpálek, Havlík, Kupčus, Drtil, Fryč – Peška, Přikryl, Malý – Hlavsa, Šoustal, Žálčík – Měrka, Sigmund, Cink – Stejskal, Svoboda, Poles.

Miroslav Pergl