Fanoušci, kteří dorazili v neděli do ochozů šumperské ŠKODA arény na souboj s Havířovem, rozhodně nelitovali. Tomuto dramatickému utkání nechybělo prakticky nic. Zápas nepostrádal tempo a oba protivníci hráli s maximálním nasazením.

Průběh jako na houpačce, na ledě to pořádně jiskřilo a k vidění byla opět i hromadná rvačka. To vše v bouřlivé atmosféře s bonusem v podobě svižného prodloužení a penaltového rozstřelu.

Za stavu 2:2 se po zákroku na jednoho ze šumperských borců strhla na ledě pořádná mela, při které se do sebe pustilo hned několik hráčů. Junioři tak dali vzpomenout na týden staré utkání proti brněnské Technice, v němž rozhodčí nakonec rozdal dohromady 134 trestných minut. Tentokrát sice taková porce nepadla, přesto v jednu chvíli se na trestné lavici tísnila hned pětice (!) Mladých Draků.

Junioři Mladých Draků Šumperk v divokém zápase porazili vedoucí Techniku Brno.
VIDEO: Hromadná bitka hokejových juniorů v Šumperku. Padlo 134 trestných minut

Daleko lépe odstartovali duel domácí, kteří si během první třetiny vytvořili dvoubrankový náskok, který mohli později navýšit, leč nestalo se.

Ve druhém dějství poté převzali otěže junioři Havířova, kterým se nejprve podařilo vyrovnat, i díky využité přesilovce.

Pouhých dvanáct vteřin před koncem prostředního dějství následně Havířov pěknou individuální akcí dokonal obrat a těsný náskok 2:3 pak bránil až do závěru základní hrací doby.

Šumperk však pozvolna vystupňoval svůj tlak, vzal si oddechový čas, odvolal gólmana a při power play nakonec srovnal krok a muselo se prodlužovat.

Nastavený čas proběhl bez jediného přerušení a kloudné šance, o vítězi tak rozhodly až samostatné nájezdy. V nich předvedli více šikovnosti Mladí Draci a po zásluze slaví bonusový bod navíc.

V našlapané tabulce jsou šumperští hokejisté momentálně na prvním místě s jednobodovým náskokem právě před Ostravany, avšak mají o jeden odehraný zápas navíc.

V dalším mistrovském zápase se zase představí doma, když v sobotu 21. září od 13 hodin přivítají Třemošnou. Budou opět rozdávat pěsti?

V Šumperku se porvat umí

Zdroj: Miroslav Pergl

Není to poprvé, kdy si v podhůří Jeseníků při hokejovém utkání aktéři s ničím nebrali servítky. Vzpomeňme například přípravné utkání z loňského roku, kdy do ŠKODA Arény dorazil krajský rival z Přerova, nyní už hrající vyšší soutěž. Velká bitka na ledě i mezi střídačkami znamenala šest a půl minuty před třetí sirénou předčasný konec utkání.

Zdroj: Denisa Vařeková

Porvat se v Šumperku umí i fanoušci, podíváme-li se hlouběji do historie, zaujme utkání z listopadu 2010. Při druholigovém derby s Prostějovem létaly vzduchem pěsti, ale i stoly a jeden z aktérů měl dokonce skončit i v bezvědomí.

Rvačka fanoušků
VIDEO: Vzduchem létaly pěsti a stoly, fans se porvali

Nedlouho před tímto incidentem, konkrétně 24. října 2010, to zase bylo vyostřené po utkání tehdejšího Salithu Šumperk s Hodonínem. Do bitky po zápase se pustilo hned několik hráčů, došlo dokonce i k napadení čárového rozhodčího.

Zdroj: Youtube

HK Mladí Draci Šumperk – AZ Havířov 4:3sn (2:0, 0:3, 1:0 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Cekr (Tomeš, Izák), 19. Najman (Kučera), 60. Tomeš (Seidenglanz, Lichner), rozhodující nájezd Mácha – 29. Siekierka (Kolat, Lipka), 37. Vizváry (Valouch, Middleton), 40. Vizváry (Siekierka). Rozhodčí: Čelechovský - Bubela, Lainka. Vyloučení: 10:9, navíc Maršálek (Havířov) trest 5 minut. Využití: 1:2. Diváci: 69.

Šumperk: Putin - Němec, Plhal, Zavoral, Souček, Slabý, Cekr - Mácha, Jeřábek, Škrabal, Lichner, Netolický, Kučera, Haas, Seidenglanz, Hejátko, Izák, Tomeš, Szabó, Najman. Trenéři: Radek Kučera a Ivan Alka.