Mladí Draci vedou tabulku 1. juniorské ligy, Kopřivnice je na opačném pólu, na čtrnáctém místě. Souboj prvního celku s posledním přinesl podle očekávání vítězství Mladých Draků ze Šumperka.

Ani přes vysokou výhru však nebyli trenéři s předvedenou hrou příliš spokojení. Utkání totiž moc hokejové krásy nenabídlo.

„Zápas byl hodně neurovnaný. Samozřejmě nás těší jasná výhra, ale s předvedenou hrou příliš spokojení nejsme. Zápasy po delších přestávkách se nám většinou herně nedaří, což se potvrdilo i tentokrát,“ prozradil po utkání trenér juniorky Mladých Draků Petr Rutar.

„Ale na druhou stranu, výsledek je 6:0 v náš prospěch a to se počítá,“ doplnil Rutar.

Rozdíl mezi oběma soupeři byl však značný. Domácí hráči působili na ledě většinu času doslova chaotickým dojmem, a přestože Šumperk měl tentokrát potíže s bruslením, dokázal svého soupeře bez výraznějších obtíží přehrát a upevnit se vedení v lize.

Mladí Draci se poprvé střelecky prosadili v závěru první třetiny, kdy otevřel skóre nejlepší střelec první juniorské ligy Matěj Pekr.

Podobu debaklu dali následně hostující hokejisté ve druhé třetině, ve které se trefili hned čtyřikrát v rozmezí patnácti minut.

Definitivně uzavřel skóre prvního mistrovského utkání juniorů v tomto roce deset minut před závěrem svým druhým gólem v utkání Ondřej Šula.

Jedním z hlavních hrdinů zápasu však byl ale centr druhé útočné formace Šumperka Jan Přikryl, který se asistencemi podílel na třech brankách svého mužstva.

Kopřivnice – Mladí Draci Šumperk 0:6

Třetiny: 0:1, 0:4, 0:1.Branky: 16. Pekr (Přikryl), 25. Šula (Přikryl), 33. Malý (Fischer), 38. Novotný (Přikryl), 40. Fischer (Pekr), 50. Šula (Pekr).

Šumperk: Peksa – Patsch, Novotný, Navrátil, Žákovčík, Havlík, Slovák, Drtil – Pekr, Šula, Fischer – Peška, Přikryl, Malý – Žálčík, Měrka, Hlavsa – Šoustal, Sigmund, Ristovský.