Oba celky vyšly v minulém kole střelecky naprázdno a každý tak toužil tuto nelichotivou bilanci, co nejdříve napravit. Jako první se střelecky prosadili Hanáci, Šumperk však stačil rychle odpovědět a do konce úvodní části měl daleko více ze hry, i díky sérii několika přesilovek v řadě.

Těsně před polovinou hry následně Mladí Draci vývoj zápasu otočili ve svůj prospěch a své vedení mohli záhy i navýšit, ale nevyužili dvojnásobnou přesilovku. Sami naopak o chvíli později fatální hrubkou darovali soupeři vyrovnání.

Třetí třetina již patřila pouze hostujícímu celku, který nejprve 35 vteřin po zahájení závěrečného dějství znovu vedl a deset minut před koncem odskočil na dvoubrankový rozdíl.

Těsně před závěrem si ještě domácí trenér vyžádal oddechový čas, ale na zvrat již domácím nezbyly síly. Zbytečným faulem navíc darovali Olomouci početní výhodu, ve které hosté zpečetili výsledek na konečných 2:5 z pohledu domácích.

Třemi brankami a jednou asistencí se v dresu hostí blýskl Lukáš Králík, bývalý hráč mládežnických hokejových týmů Šumperka.

„Z domácích jsme měli před zápasem velké obavy. Od poloviny utkání jsme však byli lepším týmem. V těchto fázích hry nás potom podržel především gólman,“ uvedl krátce k zápasu trenér Olomouce Kamil Přecechtěl.

„Utkání se lámalo ve druhé třetině za stavu 2:2, kdy jsme mohli v několika případech soupeři odskočit, jenže jsme opět pohořeli v koncovce. Po chybách jsme naopak soupeři umožnili lacině skórovat,“ doplnil šumperský kouč Ivan Alka a dodal: „Trápí nás především ta koncovka, nedáváme góly ani z těch největších šancí, to je pak těžké.“

Mladé Draky teď čekají dva zápasy na ledě soupeřů. V pátek se představí v Jihlavě, o den později v Třebíči.

Hokejová extraliga dorostu

Mladí Draci Šumperk - HC Olomouc 2:5

Třetiny: 1:1, 1:1, 0:3

Branky: 7. Svoboda (Šrámek), 28. Stejskal (Cink) - 5. Kreisel (Čada, Nečesal), 34. Králík (Mareček), 41. Králík (Pláněk, Havlík), 50. Králík (Axman, Havlík), 59. Pláněk (Havlík, Králík).

Šumperk: Fabrici - Fryč, Fořt, Karas, Hrdlička, Starý, Gewiese -Stejskal, Tomaník, Cink - Tomiga, Prokopec, Trtík -M. Pezda, Svoboda, Šrámek.

Olomouc: Motáň - Pláněk, Kreisel, Kvasnička, Jergl, Axman, Kvapil, S. Pezda - Dopita, Čada, Málek, Havlík, Kryl, Králík, Kroseska, Mareček, Nečesal.