Ostravský celek si proti Šumperku připsal svou vůbec první výhru v letošní přípravě, když za úspěchem nakročil dvěma slepenými góly z úvodu druhé třetiny.

V závěru sice Mladí Draci vykřesali naději snížením na 2:1, o chvíli později však domácí hokejisté definitivně zpečetili výsledek.

K poslednímu přípravnému duelu vyrazil šumperský tým do Chrudimi, která hraje v extraligové skupině západ.

Na východě Čech pak měli hosté ještě pět minut před závěrem dvougólový náskok, Chrudimi se ale podařilo v přesilovce pět na tři snížit. Těsný náskok však Šumperk uhájil.

V pátek 18. září měli následně Mladí Draci zahájit extraligu juniorů úvodním mistrovským zápasem na ledě brněnských Warriors. Kvůli koronaviru v týmu soupeře se ale tento duel hrát nebude.

Nedělní utkání šumperských juniorů v Porubě by se podle aktuálních informací mělo odehrát již podle plánu.

HC RT TORAX Poruba – HK Mladí Draci Šumperk 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branka Šumperku: Havel.

Šumperk: Kašpar (Kaplan) – Štrbík, Koutecký, Holub, Plhal, L. Cekr, Netolický – Šembera, Kavan, Kesler – Minařík, Polách, Havel – Fibigr, Rusina, Diviš – Ruda. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.

HC Chrudim - HK Mladí Draci Šumperk 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky Šumperku: L. Cekr (TS), Havel, Kavan, Štrbík.

Šumperk: Kaplan – Štrbík, Koutecký, Holub, Plhal, L. Cekr, Netolický – Šembera, Kavan, Kesler – Minařík, Havel, Fibigr – Rusina, Ruda, Diviš – Drlík. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.