Pro Mladé Draky bylo střetnutí první domácí prověrkou proti mužstvu ze západní skupiny, ve které jsou aktuálně Pražané druzí, stejně jako je Šumperk na východě.

„Protože se teď kvůli reprezentační pauze nehraje nejvyšší juniorská soutěž a v pražských klubech je přetlak mladých hráčů, tak Kobra měla proti nám velice kvalitně sestavený kádr a do půlky zápasu jsme se proti ní docela trápili, než jsme se dokázali vrátit zpátky k naší hře,“ prozradil na úvod trenér juniorů Šumperku Petr Rutar.

Proti Mladým Drakům tak hosté vyrukovali i s několika hokejisty, kteří nastupují za juniory Sparty či Slavie. Obránce Kobry Václav Svach dokonce už naskočil do několika zápasů seniorské Chance ligy a z loňska má na kontě i jeden extraligový start za České Budějovice.

Domácí se naopak museli obejít bez své hlavní ofenzivní opory Jakuba Horkého, který tentokrát nehrál, protože jej už v pondělí čeká utkání za mužské áčko Draků proti Vrchlabí.

Středeční krajské derby mezi juniory Šumperku a Přerova
Parádní večer juniorů! Mladí Draci doma sestřelili suverénní Přerov

Jako první se v nedělním klání ujali vedení šumperští hokejisté a s nejtěsnějším náskokem také odcházeli do kabin.

Jenže zkraje druhé části hosté využili svou aktivitu a podařilo se jim srovnat na 1:1, další trefu ale již ve zbytku hry přidat nedokázali.

„Na začátku prostřední části tam hosté měli několik gólovek, naše hra byla trochu rozházená, ale potom se nám soupeře podařilo zlomit, převzali jsme otěže zápasu, měli evidentně navrch a protivníka k ničemu už moc nepouštěli. Jsme rádi za tři body,“ konstatoval dále Petr Rutar.

Mladé Draky nakopla těsně za polovinou utkání branka, kterou se jim podařilo vsítit během tlaku v signalizované výhodě.

Definitivně Šumperk pojistil zaslouženou výhru po pěkné akci v 53. minutě. Nic na výsledku 3:1 v závěru nezměnila ani krátká hra Pražanů v šesti bez brankáře.

Také další střetnutí juniorské ligy sehraje Šumperk na domácím ledě, když v neděli 21. listopadu od 14 hodin přivítá Písek, tedy lídra západní skupiny.

Tomáš Machů ještě v šumperském dresu
Tomáš Machů už nebude hrát za Draky, pomůže Jihlavě, pak míří do zámoří

HK Mladí Draci Šumperk – HC Kobra Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Minařík (Polách), 34. Šembera (Havel, Křivohlávek), 53. Pánek (Křivohlávek, Šembera) – 22. Senčák (Štípek). Rozhodčí: Novotná – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 4:4, bez využití. Diváci: 42.

Šumperk: Bielecký – Blaháček, Cekr, Křivohlávek, Minařík, Sedláček, Plhal, Compel – Ševčík, Šembera, Havel, Pánek, Šucha, Šotkovský, Polách, Kesler, Janech. Trenéři: Petr Rutar a Ivan Alka.