„Mužstvo musím pochválit, kluci poctivě makali a odjezdili celý zápas, zkrátka dali do hry srdíčko. Využili jsme také dvě přesilovky, což je pozitivní, dokázali jsme i ubránit početní výhodu soupeře pět na tři,“ nešetřil chválou po vyhraném zápase v Třinci trenér dorostu Mladých Draků Radek Kučera.

Jednou z hlavních postav úvodního extraligového střetnutí následně byl jeho syn Jan Kučera, jenž se na konečném výsledku 1:4 podílel dvěma body za gól a asistenci.

V bráně se poté Šumperk mohl spolehnout na výkon gólmana Milana Ryšavého, jenž si připsal 44 úspěšných zákroků a inkasoval pouze jednou.

Jako první se v utkání prosadili hosté, ale Oceláři bleskově srovnali, ve zbytku hry se však trefovali již pouze Mladí Draci.

Šumperk navíc ještě před polovinou střetnutí donutil soupeře ke střídání brankářů.

Další souboj naší nejvyšší hokejové soutěže čeká na šumperské dorostence v sobotu 14. září, kdy od 13.15 hodin přivítají na svém ledě v prestižním derby celek HC Olomouc.

HC Oceláři Třinec – HK Mladí Draci Šumperk 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Wawrzkiewicz (Pospíšil, Hlávka) – 12. Šucha (Fibigr), 20. Kučera (Blaško), 27. Diviš, 45. Koutecký (Minařík, Kučera).

Šumperk: Ryšavý – Koutecký, Minařík, Kareš, Panáček, Seidenglanz, Blaško – Šucha, Kučera, Fibigr – Slováček, Burda, Trögner – Haas, Mann, Diviš. Trenér: Radek Kučera.