Mladí Draci Šumperk - BK Mladá Boleslav 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Šumperk: Misiorz – Fryč, Drábek, Starý, Štefan, Karas, Kašpar – Tomiga, Svoboda, Stejskal - Cink, Skoumal, Tomaník – Trtík, Fořt, Šrámek – Pezda.

Přesto proti jednomu z favoritů soutěže odehrál Šumperk dobré utkání a v herním projevu nebyl příliš patrný rozdíl mezi oběma soupeři vzhledem k postavení v tabulce. Mladí Draci však po předchozích zápasech na hřištích soupeřů pokračovali i doma ve špatné střelecké produktivitě, kdy dokázali zahodit znovu řadu dobrých šancí. Hned v úvodu utkání měl Šumperk výhodu přesilovky, kterou ale nevyužil a paradoxně během této výhody poprvé kapituloval. Rychle inkasovaný gól domácí nezaskočil a první třetinu odehráli velice aktivně a navíc dostali soupeře pod tlak.

Hostující trenéři tak již v polovině první části sáhli k oddychovému času, aby svůj tým více namotivovali, což se jim nakonec podařilo. Po přestávce hrála Mladá Boleslav daleko lépe, Draci však drželi s hosty krok a těsný výsledek se nezměnil. Rozhodující situace duelu se zrodila opět na začátku, tentokrát třetí třetiny, kdy hostující celek odskočil na dvoubrankový náskok. Domácí sice bojovali až do závěru, ale protrhnout střelecké trápení se nepovedlo. Hosté naopak v závěru střetnutí výsledek definitivně pojistili.

„Věděli jsme, že Mladá Boleslav má velice kvalitní mužstvo, které bojuje o čelo tabulky. Soupeř byl herně lepší, ale výrazně nás přehrál až od druhé třetiny,“ konstatoval kouč Mladých Draků Šumperk Ivan Alka.

„I tak jsme dlouho drželi těsný výsledek a dokázali si vytvářet i šance. Bohužel nám do brány nic nespadlo ani z vyložených příležitostí,“ dodal smutně po domácí porážce s Mladou Boleslaví Alka.

Sérii osmi porážek v řadě přerušili extraligoví dorostenci Šumperka cennou domácí výhrou nad Bílými Tygry z Liberce.

Mladí Draci Šumperk - Bílí Tygři Liberec 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Branky: 14. Tomaník (Pezda, Tomiga), 21. Pezda (Skoumal, Tomiga), 23. Pezda (Tomiga, Tomaník), 40. Skoumal (Stejskal, Cink).
Šumperk: Fabrici – Fryč, Drábek, Fořt, Karas, Starý, Štefan – Stejskal, Skoumal, Cink – Pezda, Tomaník, Tomiga – Trtík, Svoboda, Šrámek.

Hlavním hrdinou utkání byl především gólman Mladých Draků Patrik Fabrici, jenž řadou úspěšných zákroků přispěl ke kýženému úspěchu svých barev.
Šumperk se tentokrát dokázal prosadit i střelecky, když velkou důležitost měl především vedoucí gól domácích z přesilovky, kdy Draci uplatnili svůj důraz. Ještě lepší nálada panovala na ledě i v hledišti na začátku druhé části, kdy Šumperk dvěma slepenými góly odskočil Bílým Tygrům na tříbrankový rozdíl. Záhy si však domácí sami zkomplikovali situaci po hloupých faulech v útočném pásmu a v polovině hry se museli bránit dlouhé přesilovce Liberce pět na tři, kterou naštěstí přečkali bez úhony.

Klasickou výhodu těsně před druhou přestávkou naopak Šumperk přetavil ve čtvrtý gól a prakticky tím rozhodl o osudu celého střetnutí. V závěru sice hosté ještě stupňovali svůj tlak a snažili se vývoj zápasu zvrátit, ale výsledkem bylo pouze snížení na konečných 4:2.

„Zápas byl vyrovnaný. Soupeř měl herně navrch, my jsme naopak více bojovali. Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu a podařilo se nám utkání dotáhnout do vítězného konce. Jen mě mrzí naše zbytečná vyloučení ve druhé třetině. Hlavní však je zisk tří důležitých bodů. Po řadě prohraných střetnutí jsme se potřebovali nutně zase chytit. Teď jen navázat na tento úspěch i v dalších kolech,“ uvedl k vítěznému klání s Libercem Ivan Alka.
V dalším pokračování extraligy se Mladí Draci představí v Ústí a Litvínově.