Ani asistence českého hráče ale nepomohla mužstvu Grand Rapids Griffins k úspěchu nad Peorií, neboť záloha Rudých křídel podlehla 2:3.

Další střetnutí pak vyšlo farmářskému celku Detroitu podstatně lépe, když porazil 3:1 Hamilton. V tomto klání se Jakub Kindl do statistik nezapsal.

Bývalý kapitán české reprezentační dvacítky absolvoval během dosavadní sezony v AHL 35 zápasů ve kterých nasbíral jako obránce sedmnáct bodů za dva góly a patnáct asistencí. V produktivitě všech obránců soutěže mu patří celkově 35. místo.

V Quebecké hokejové lize juniorů se v minulém týdnu do statistik nezapsal mladší bratr Jakuba Kindla Denis a v produktivitě více jak stovky nováčků soutěže klesl na jedenáctou příčku.

Útočník celku Gatineau Olympiques má momentálně na svém kontě ze 44 odehraných utkání bilanci 26 bodů za 13 branek a 13 přihrávek.

Právě tohoto hráče, jenž prošel mládežnickými výběry Mladých Draků a později odešel do Pardubic, čeká v polovině letošního roku draft.

V prvních prognózách nezávislé organizace Central Scouting Services figuruje Denis Kindl v žebříčku hokejistů působících za oceánem na 180. pozici.

Z českých hráčů jsou momentálně nejvýše postavení Kindlovi spoluhráči z reprezentační sedmnáctky Petr Straka (33. místo) a Jakub Culek (35. místo). Oby letos hrají jako nováčci rovněž v juniorské QMJHL.