Urostlý zadák si před týdnem v domácím duelu naší nejvyšší soutěže proti Olomouci přivodil při jednom ze střetů u mantinelu poranění kolene a silný otřes mozku, po kterém zkolaboval přímo na střídačce.

Zraněného hráče ihned odvezla záchranná služba do šumperské nemocnice, kde se podrobil několika vyšetřením.

„Kupčus rozhodně nyní nemůže hrát. Jeho poraněné koleno by sice mohlo být brzy v pořádku, ale utrpěl silný otřes a ztratil vědomí, takže zařadit jej do sestavy by byl velký risk. Zhruba měsíc si určitě nezahraje,“ konstatoval trenér juniorů Šumperka Petr Rutar.

Kouč Mladých Draků pak naposledy o víkendu postrádal rovněž jednoho z klíčových útočníků juniorky Michala Pešku.

„Na hrudní kosti mu vyskočilo žebro, což je opravdu bolestivé zranění. Hrát se s tím nedá, ale léčba naštěstí netrvá dlouho“ prozradil Rutar důvody, jenž nepustily do hry hokejistu elitní šumperské formace.

V duelech proti Třinci a Havířovu se naopak vrátili do sestavy Mladých Draků dlouhodobí marodi, obránce Michael Zacpálek a útočník Vladimír Cink. Prvně jmenovaný laboroval s poraněným ramenem, druhý nehrál kvůli zlomenině nohy.

„Zacpálkovo rameno však ještě není zcela v pořádku. Rychlý návrat Cinka potom není pro nás takovým překvapením. Patří k našim nejhouževnatějším hráčům,“ ocenil Rutar statečnost svého útočníka, který loni vyhrál produktivitu dorosteneckého týmu Šumperka.

„Jiný by s tímto zraněním marodil další dva měsíce, ale on byl již deset dní na ledě a nyní znovu hraje. Jsem přesvědčen, že se stejně rychle dostane také zpět do formy,“ uvedl na závěr Petr Rutar.

Miroslav Pergl