Hodnocení trenéra Svatopluka Číhala tak bylo opět smutné. (reportáž Šumperk vers. Chrudim ZDE)

Čím si vysvětlit další domácí neúspěch? Draci začali utkání dobře, šli do vedení, jenže po vyrovnání najednou začali zmatkovat.
Ve druhé třetině se lámal chleba. Měli jsme problém s příjmem puku, řada kotoučů nám odskakovala od hokejek, bylo pro nás obtížné přejít střední pásmo do útoku. Protivník naopak využil naše chyby k vyrovnání. K tomu přišlo na začátku třetí části čtyřminutové oslabení.

V něm Beroun rozhodl o své výhře, Šumperk ale potom měl také dvě přesilovky.
To je právě ten rozdíl. Hosté se prosadili hned v té první dvouminutovce, my však z přesilovek gól prostě nedáme, tohle bylo také rozhodující. V závěru byla hra z naší strany již dost nervózní. Bohužel sezona se blíží ke konci a zápasů je stále méně a méně. Nemůžeme si pořád do nekonečna říkat, že příště to už vyjde.

Prohra určitě mrzí o to více, neboť Draci nastoupili v podstatě kompletní i s Moravcem a Haškem. Z Uničova se pak vrátil obránce Aleš Holík. Jak hodnotíte jeho výkon?
Věřím, že bude platným hráčem. V Šumperku měl vždy svou pozici, je to hokejista, který má dobrou střelbu. Jen se potřebuje teď zase adaptovat na 1. ligu. Určitě má všechny předpoklady k tomu, aby našemu mužstvu ještě pomohl. Svým výkonem proti Berounu nezklamal.

Proti Berounu obrana fungovala, tentokrát však Šumperk zklamal především v útočné fázi.
Z ofenzivní činnosti jsme dost zklamaní. Na jeden gól nemůžeme doma vyhrát, ale na druhou stranu přece nemůžeme prohrát na dva inkasované góly. Útočníkům dnes scházelo více odvahy a štěstí v koncovce. Šance jsme měli, ale nic nám tam nespadlo.

Další existenční zápas čeká Draky na ledě Chrudimi, která je v tabulce o tři body před Šumperkem. S čím pojedete k tomuto klání?
Pro nás je již dlouho každý zápas existenční. Musíme se s tím zkrátka poprat, dát hlavy nahoru a udělat maximum pro záchranu. Dokud žije naděje, nemůžeme to vzdát.

Zájezd fanoušků do Chrudimi

Fan club šumperských hokejistů DraFans pořádá zájezd na utkání 43. kola 1. ligy HC Chrudim versus Salith Šumperk.

Střetnutí se hraje ve středu 27. ledna 2010 na zimním stadionu v Chrudimi. Autobus odjíždí v 15.30 hodin od Domu kultury Šumperk.

Cena zájezdu je pouze 50 korun (sponzorem zájezdu je klub Salith Šumperk), místa si lze rezervovat na telefonu 604/549 389 (Petr Skokan).