Valašský hokejový klub totiž u příležitosti utkání 41. kola druhé ligy mezi Vsetínem a Šumperkem (od 18 hodin) oslaví čtyřicet let od historicky prvního postupu do druhé ligy.

A celé utkání na legendárním stadionu Na Lapači, který zažil šest mistrovských titulů, se ponese ve vskutku slavnostní atmosféře.

Hráči domácího Valašského hokejového klubu nastoupí k zápasu v replikách historických dresů z roku 1969.

Zajímavostí je, že zatímco stávající barvy klubu jsou žlutá a zelená, před čtyřiceti lety tomu bylo jinak. Klub, fungující tehdy pod názvem Zbrojovka Vsetín, hrál v dresech s kombinací barev červená – modrá – bílá.

V tomto duchu byly také repliky vyrobeny, přičemž přednost dostala bílá varianta s modrým znakem Zbrojovky na hrudi. Kromě, pro dnešního fanouška, již netradičních barev, budou dresy ještě něčím výjimečné. Neponesou totiž jména hráčů, nýbrž fanoušků.

„Před Vánoci jsme na internetových stránkách klubu uspořádali aukci těchto dresů. Jména úspěšných dražitelů se tak objeví na jmenovkách hráčů, kteří k utkání nastoupí,“ vysvětlil Václav Trávníček z organizačního týmu oslav.
Peníze, které aukce historických dresů vynesla, půjdou na konto zraněného hokejisty Petra Šotka, kapitána Rožnova pod Radhoštěm.

„Po odečtení nákladů na výrobu dresů tato částka činí deset tisíc korun. Je to mimochodem stejná částka, jakou hráči věnovalo jeho mateřské Valašské Meziříčí. Peníze budou na Šotkovo konto odeslány ještě před začátkem zápasu,“ doplnil Trávníček.

Klub z Lapače citlivě dokreslil mimořádnou atmosféru kolem utkání pozváním několika desítek bývalých hráčů Zbrojovky.

„Na slavnostní zápas jsme pozvali padesát bývalých hráčů, kteří v minulosti oblékali červeno – modro – bílý dres Zbrojovky. Máme pro ně připraveno pohoštění a chceme, aby si zápas užili,“ řekl k zajímavému nápadu jednatel Valašského hokejového klubu Vsetín Stanislav Pavelec.

O slavnostním zápase se ve Vsetíně hovoří už delší dobu a fanoušci i hráči se na něj velmi těší. Hokejistům se navíc v posledních zápasech mimořádně daří, z posledních osmi duelů hned sedmkrát zvítězili. V kabině se řeč často stočí právě směrem ke slavnostnímu večeru.

„Musím říct, že o tom se s klukama v šatně bavíme hodně. Hlavně s těmi, kteří jsou přímo ze Vsetína. Pamatuji si, když tady hráli hokejisté ve starých dresech. Takže si myslím, že to bude výjimečný zápas. Půjde o hokejový svátek a bylo by určitě hezké ho podpořit vítězstvím,“ těší se na utkání vsetínský útočník a odchovanec klubu Josef Mikeš.

Podobně se na věc dívá také kouč týmu Viktor Hlobil. „Je to opravdu velká událost a hodně se o ní bavíme a těšíme se na ni. Soupeř je velmi atraktivní, tak doufám, že by mohlo přijít hodně diváků, klidně i přes tři tisíce. To by bylo skvělé,“ zamyslel se trenér Hlobil.

Utkání šestého Vsetína s prvním Šumperkem začíná ve středu 18. února v 18.00 hodin, fotografie a reportáž z utkání najdete chvíli po skončení zápasu na webu Deníku.