Dorostence čeká další náročný rok v naší nejvyšší soutěži, která letos projde velkým zeštíhlením. Ze 30 týmů se totiž zúží na 24.

Šest mužstev sestupuje přímo, jeden celek pak bude svou účast mezi elitou obhajovat v baráži proti vítězi Ligy dorostu.

V minulém ročníku Mladým Drakům jen těsně unikla účast v nadstavbové části a nakonec bojovali ve dvanáctičlenné skupině play out o udržení.

Vinou pandemie koronaviru se však nakonec soutěž nedohrála a pozdějším rozhodnutím od stolu zůstala pro letošek ve stejném složení, jen s pozměněným herním systémem.

„Letos se nám podařil docela dobrý skauting, máme plno kluků z okolních klubů a pár hráčů bychom chtěli ještě přivést. V soutěži chceme obstát se ctí. V rámci suché přípravy jsme hodně trénovali. Uvidíme, jak se s tím nyní mužstvo popere na ledě a v zápasech,“ prozradil krátce Deníku na úvod přípravy na ledě trenér šumperského dorostu Radek Kučera.

Úvodní mistrovské utkání pak čeká jeho svěřence ve čtvrtek 17. září, kdy doma v rámci své skupiny východ přivítají třinecké Oceláře.

V juniorech pořád dokola

S nepříliš atraktivním systémem se tento rok budou muset vypořádat hokejisté Mladých Draků v extralize juniorů (druhá nejvyšší soutěž).

Po postupu Havířova a sestupu Žďáru zůstalo v obou skupinách soutěže po šesti týmech, které se spolu v základní utkají osmkrát každý s každým.

„Bude to docela šílené. Dokola potkávat stejné týmy, hráče a trenéry,“ posteskl si jeden z trenérů juniorů Šumperku Ivan Alka.

„Sice jsme na setkání zástupců všech klubů prosazovali, aby se třeba v rámci víkendových tripů hrálo také se soupeři ze druhé skupiny a soutěž tak byla zajímavější, jenže nakonec jsme byli ostatními přehlasováni,“ prozradil již dříve další z koučů juniorky Mladých Draků Petr Rutar.

Alespoň na jednoho nového protivníka se přesto může Šumperk těšit. Místo Litomyšle bude nově na východě v extralize juniorů působit Technika Brno, které východočeský klub pro letošek přenechal svou licenci kvůli nedostatku hráčů.

V uplynulém ročníku Šumperk coby čtvrtý tým z východu ve čtvrtfinále vyřadil Kralupy, vítěze západní skupiny.

Nakonec ale Mladí Draci skončili před branami semifinále s Havířovem, neboť soutěž byla kvůli koronaviru předčasně ukončena.

V nadcházejícím ročníku zavítají šumperští junioři na úvod mistrovské sezóny v pátek 18. září na led nováčka Techniky Brno.

Zápasová příprava již tento týden

Obě kategorie znají i přesný plán herní přípravy, která startuje už tento týden. První prověrka čeká juniory, kteří v pátek zajíždí k venkovnímu duelu proti brněnské Technice.

Zápasovou premiéru na ledě šumperské ŠKODA arény v rámci sezóny 2020/2021 obstará přípravný souboj dorostenců se Vsetínem, jenž startuje v sobotu 8. srpna od 11 hodin.

Vzhledem k omezením je však povolen vstup pouze s rouškou a návštěvníci musí dodržovat bezpečné rozestupy.

Přípravné zápasy dorostu

Šumperk – Vsetín (sobota 8. srpna)

Přerov – Šumperk (středa 12. srpna)

Šumperk – Technika (čtvrtek 13. srpna)

Vsetín – Šumperk (pátek 14. srpna)

Poruba – Šumperk (úterý 18. srpna)

Šumperk – Poruba (středa 19. srpna)

Šumperk – Technika (úterý 25. srpna)

Šumperk – Kometa (čtvrtek 27. srpna)

Kometa – Šumperk (středa 2. září)

Šumperk – Přerov (čtvrtek 3. září)

Šumperk – Olomouc (čtvrtek 10. září)

Olomouc – Šumperk (termín bude upřesněn)

Přípravné zápasy juniorů

Technika – Šumperk (pátek 7. srpna)

Přerov – Šumperk (středa 12. srpna)

turnaj v Šumperku (sobota 15. srpna)

Opava – Šumperk (středa 19. srpna)

Prostějov – Šumperk (středa 26. srpna)

Šumperk – Opava (pátek 28. srpna)

Frýdek-Místek – Šumperk (pondělí 31. srpna)

Šumperk – Přerov (čtvrtek 3. září)